24 Февруари 2025понеделник11:32 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

In memoriam

Сбогом проф. д.т.н. генерал-майор Борис Бонев

автор:Дума

visibility 9930

На 19.02.2025 г. изгубихме

съучредителя на Фондация „Устойчиво развитие за България“,
своя съратник и приятел, общественик, родолюбец, достоен човек

проф. д.т.н. генерал-майор БОРИС ИВАНОВ БОНЕВ  

Професор Бонев даде своя принос за изграждането и утвърждаването на авиационното образование и наука в България. Той е основател и първи директор на Института за космически изследвания на БАН. Ръководи най-мащабния български космически проект „Шипка“, който включва втория полет на български космонавт и съпътстващата го научна програма. Ръководител е на българското участие в международните космически проекти „Фобос“, „Neurolab-B“ и др.
Основател и председател на Българската аерокосмическа агенция. Бил е представител на България в Комитета за мирно използване на Космоса към ООН.
Удостоен е с почетното звание „доктор хонорис кауза“ на НВУ „Васил Левски“. Резултатите от своите научни изследвания е публикувал в над 250 научни труда по аеродинамика, летателни апарати и космически технологии.
С активната си дейност във фондацията, с неизчерпаемата си енергия той допринесе за утвърждаване на принципите на устойчивото развитие, за съхраняването на българо-руската дружба.
Ще го помним с ярката му гражданска позиция, с грижата му за развитие на младите таланти и като дългогодишен председател на жури на Националния ученически конкурс „Зелена планета“.
ПОЧИВАЙ В МИР, ГЕН. БОНЕВ!

С дълбок поклон
Фондация „Устойчиво развитие за България“

Палежи и ранени полицаи на протест на "Възраждане"

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Синдикатите са недоволни от ниския ръст на заплатите

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

1000 лева гаранция за заловената с подкуп директорка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Тестват във въздуха втората въздушна линейка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Орбан обяви война на търговските вериги

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

С 13 на сто са увеличени средствата за общините

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

4,20 лв. месечно взима банката за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

ТЕЦ "КонтурГлобал" отново съкращава работници

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Орбан обяви война на търговските вериги

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Орбан обвини веригите за скока на цените

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Огромен албански флаг се развява край Скопие

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Пробив в Австрия за сформиране на кабинет

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

Прекалихте

автор:Атанас Зафиров

visibility 0

/ брой: 36

Битка срещу фанатизма

visibility 0

/ брой: 36

Туризъм - тъпизъм - идиотизъм

visibility 0

/ брой: 36

Търсят се 200 000 души за работа по морето

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ