10 Февруари 2025понеделник12:39 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Света Богородица е една от най-почитаните личности в християнството - покровителка на майчинството и на жените, пазителка на семейното огнище.

Дулово посрещна Честния пояс на Пресвета Богородица с молитви и благословии

Поясът обикаля цял свят и е известен с многобройните си чудеса, свързани с изцеление на болести и даряване на благословия за зачеване

автор:Дума

visibility 5123

Една от най-ценните реликви на християнската религия – честният пояс на Пресвета Богородица беше тържествено посрещната в църквата "Свети Георги Победоносец" в град Дулово.

Над 1000 миряни от област Силистра и гости от различни краища на България се стекоха към дуловския храм, за да се поклонят и да отправят своите молитви към светинята.

Реликвата е донесена от манастир в Света гора, придружена от свещеници и монаси, водени от митрополит Игнатий от Гръцката православна църква.

Честният пояс на Пресвета Богородица е реликва с изключително значение за християнския свят. Той се разнася по света, за да дарява благословия и надежда на хиляди вярващи. Особено символично е поставянето на благословени коланчета върху жени, които се борят със стерилитет, като акт на молитва за рожба.

Доростолският митрополит Яков, който отслужи молебен в храма, подчертава значението на светинята за вярващите: "Честният пояс ще благослови не само нашата епархия, а и цялата Българска православна църква. Тази светиня ще даде на всеки това, от което има нужда." Митрополит Яков разказа за чудесата, свързан със светинята, и припомни, че в деня на успението си Божията майка е събрала всички апостоли, за да благослови чрез тях всички поколения. Той сподели, че Пресвета Богородица е поверила пояса си на свети апостол Тома, който е носител на благословение и чудотворна сила.

Кметът на Дулово, инж. Невхис Мустафа, изрази благодарност към митрополит Яков за духовната възможност, дадена на гражданите и гостите на града: "Вашата духовна всеотдайност и родолюбива мисия е светъл пример за Българската православна църква и за българския народ. Приемете моята и на обществеността на Дулово благодарност за възможността да се докоснем до светинята, която с благодат озарява живота и помага на хората."

Събитието оставя дълбока следа в духовния живот на Дулово, укрепвайки вярата и обединявайки хората около значимите ценности

Повече за Честния пояс на Пресвета Богородица може да видите тук:

https://www.youtube.com/watch?v=QzBv1ASh7Ig

ИЗТОЧНИК

https://www.kvorum-silistra.info

Левицата носи потенциал да променя политическите процеси

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 26

Отпада „контактната“ бележка за детска градина

автор:Дума

visibility 120

/ брой: 26

Избраха новия Видински митрополит

автор:Дума

visibility 112

/ брой: 26

Тръгват договори за ремонт на ВиК мрежите за 800 млн. лв.

автор:Дума

visibility 129

/ брой: 26

Българските потребители не усещат забавяне на инфлацията

автор:Дума

visibility 135

/ брой: 26

Липсват 200 000 работници за летния сезон на морето

автор:Дума

visibility 113

/ брой: 26

Изяли сме повече фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 125

/ брой: 26

Хърватия бойкотира верига за седмица

автор:Дума

visibility 132

/ брой: 26

Разследват инцидент с кортежа на Вучич

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 26

Хиляди на протест в Шефийлд заради убит ученик с нож

автор:Дума

visibility 115

/ брой: 26

Накратко

автор:Дума

visibility 104

/ брой: 26

Европа да потърси себе си

visibility 126

/ брой: 26

За мрежата на октопода

автор:Гергана Пирозова

visibility 130

/ брой: 26

„С отговорност към България, с мисъл за бъдещето“

visibility 142

/ брой: 26

За дълбоко и всестранно обновление на БСП

visibility 146

/ брой: 26

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ