15 Юли 2025вторник15:00 ч.

Мъжество

/ брой: 124

автор:Марин Милашки

visibility 11243

Тенисът е изключително комплексен и труден спорт. За да се изгради солиден състезател, са нужни правилна работа, труд и талант. Такъв е случаят и с Григор Димитров, който влага всичко, за да бъде сред елита. До голяма степен му се получава, като му разгледаме визитката, виждаме, че България друг такъв тенисист не е имала, скоро няма и да има.
Нещо обаче винаги пречи на вече 34-годишния хасковлия да бъде на нивото на най-добрите. През годините се твърдеше, че е заради психиката му, заради многобройните му приятелки и т.н.
Сега вече втора година нашия го мъчат непрестанни контузии, които са главно мускулни. Заради тях Димитров отпадна на последните пет турнира от Големия шлем. Той е лидер в тази антикласация за последните над 50 години.
В понеделник вечер Гришо буквално рухна от болка в мача със световния №1 Яник Синер, след като го беше повел с 2:0 сета и се виждаше победител. Остра болка в гръдния мускул на сервиращата му дясна ръка прекрати всичките надежди на нашия.
Редица "специалисти", главно у нас, започнаха да се надпреварват с предположения, че англичаните са провалили Григор, след като затвориха покрива на корта и за 10 мин. мускулатурата му е изстинала. Тенисистите обаче не рядко играят по 3-4-5 часа, и то при различни условия. Телата им са пригодени за всякакви условия. Стига да са подготвени физически и психически.
Ясно е, че при правилна подготовка няма как да се контузваш под път и над път. Явно, за да продължи българинът, трябва да промени именно нещо - физиотерапевти, треньори и т.н. Защото тези контузии станаха рецидив при него. Няма как да са от подвижния покрив, който пък в социалните мрежи вече стана враг на народа.
Положителното от тази случка е урокът по мъжество и сила. Григор направи всичко възможно да се държи достойно, въпреки неистовата болка и усещането, че скоро няма да се върне на корта. Такива мигове са безценни.

Ядем най-скъпите в ЕС ориз и брашно

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 128

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 245

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 243

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 243

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 234

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 254

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 235

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 259

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 239

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 238

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 251

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 287

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ