19 Февруари 2025сряда16:19 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Пирински: Отговорното управление на корпорациите трябва да е ключов приоритет на ЕС

автор:Дума

visibility 6372

Евродепутатът от Групата на социалистите и демократите Георги Пирински взе участие в провелия се дебат в пленарна зала по Доклада за изменение на Директивата за насърчаване на дългосрочната ангажираност на акционерите при корпоративното управление. Българският евродепутат подчерта като най-важен принос на доклада това, че дава силен трасък към отговорно корпоративно управление. Той приветства разпоредбите, които се отнасят до правата на акционерите, но и на други засегнати страни, като например служителите. Наред с тях, съществени за постигането на качествено ново корпоративно управление, са: прозрачност в работата на компаниите чрез доклади, достъпни за широката публика, обявяване на печалбите им във всяка отделна страна и възнаграждения на ръководния състав, базирани на постигнати резултати. Пирински подкрепи целта на тези мерки, насочени към преход от търсене на бързи дивиденти на всяка цена, дори чрез избягване на данъци и поддържане на ниски заплати, към дългосрочна стратегия в полза на интересите на фирмите, техните акционери и цялото общество. По-известният като Доклада "Коферати" по името на основния му автор от месеци наред е сред широко обсъжданите теми в Европейския парламент. Причина за това са не само съществените въпроси, които новата Директива трябва да регулира, но и множеството промени, които социалистите успяха да внесат в първоначалното предложение на Европейската комисия (ЕК). За разлика от ЕК и евродепутатите от Европейската народна партия, които виждаха Директивата само като инструмент за по-ефективна защита на правата на акционерите, социалисти в ЕП наложиха по-общ подход, осигуряващ далеч по-справедливо и по-ефективно управление на фирмите.

Високите надценки изкривяват пазара

автор:Дума

visibility 577

/ брой: 33

Аграрният сектор създава около 4% БВП на България

автор:Дума

visibility 622

/ брой: 33

КЗП не можела да влияе на цените

автор:Дума

visibility 632

/ брой: 33

САЩ и Русия махат "дразнителите"

автор:Дума

visibility 603

/ брой: 33

Брюксел бил готов да работи със САЩ

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 33

Русия признава правото на Украйна да влезе в ЕС

автор:Дума

visibility 546

/ брой: 33

Накратко

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 33

"Народе????"

автор:Дума

visibility 546

/ брой: 33

Спомнете си за Димчо

visibility 618

/ брой: 33

Победа

автор:Марин Милашки

visibility 507

/ брой: 33

Тефтерчето на Левски

visibility 607

/ брой: 33

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ