17 Ноември 2024неделя10:53 ч.

Българските евродепутати:

Нужна е защита на бедните

За предвидимост в дефицита и разплащане с фирми и социални мрежи настояват българите в ЕП

/ брой: 156

автор:Веселка Венкова

visibility 2080

Неотложни антикризисни мерки са защитата на хората с ниски доходи в ЕС и най-важното - разплащане с фирмите и със социалните системи. Това заяви на срещата с българските евродепутати, организирана от Информационното бюро на ЕП за България и представителството на Паневропейския съюз у нас, Ивайло Калфин.
Дефицитът трябва да е предвидим, а проблемите са свързани с различната конкурентоспобност и липсата на конвергенция между икономиките на страните членки, смята евродепутатът от левицата. От ЕС не бива да очакваме само еврофондове и субсидии за България, допълни Калфин. Имаме много да наваксваме и по отношение на "Стратегия 2020", как ще изглежда ЕС и какво очаква България от него, каза той.
Членът на комисията по заетост и социална политика Илияна Йотова се надява полезността на българските евродепутати да се засили с установяване на връзки с българските управляващи, каквито липсват. Тя посочи, че Николай Младенов и Томислав Дончев са единствените министри, потърсили българските представители в ЕП за среща. Йотова посочи, че в темата за социалната политика и заетостта в ЕС са преплетени политически и национални интереси, по които трудно се намира консенсус в полза на всички европейски граждани. Евродепутатката съжали, че отсъства министър Тотю Младенов, с когото в предстоящия политически сезон трябва да определят приноса на България по "Стратегия 2020" в разделите социална и политика на заетостта.
Кристиан Вигенин говори за мястото на България в процеса на източното партньорство. Той подчерта, че ЕС гледа сериозно на политиката в този регион, оценил слабата си ангажираност досега, въпреки разширението на изток. Либералът Станимир Илчев заяви, че разширяването в посока на Западните Балкани дава възможност България да преформулира интересите си. Според Илчев страната е най-дисциплинираният и най-хладнокръвен партньор в ЕС, а българската експертиза е удивително силна. Разширяване ще има - друг въпрос е кога и как, заключи евродепутатът.
Адрей Ковачев оцени приноса на ГЕРБ като "връщане на доверието" и за разлика от останалите обяви като постижима цел не само присъединяването на България към Шенген през 2011 г., а и влизането в еврозоната през 2014 г. Избраният с гласовете на "Атака" Слави Бинев призова за внимателно отношение към бизнеса. Не е нужно да се коли златната кокошка, за да се разбере, че тя също е от месо, заключи той многозначително.

В София се произвеждат 41% от БВП на страната

автор:Дума

visibility 1372

/ брой: 219

Потреблението на домакинствата ускори растежа

автор:Дума

visibility 1354

/ брой: 219

Експерт предлага по-нисък ДДС за рибата

автор:Дума

visibility 1398

/ брой: 219

Тръмп разговаря два часа с Байдън

автор:Дума

visibility 1445

/ брой: 219

Втора инстанция осъди експрезидент на Аржентина

автор:Дума

visibility 1339

/ брой: 219

Протест в Брюксел срещу крайнодесните

автор:Дума

visibility 1464

/ брой: 219

Пет години затвор грозят Марин Льо Пен

автор:Дума

visibility 1266

/ брой: 219

Медийният тероризъм

автор:Александър Симов

visibility 1432

/ брой: 219

Хронично бездействие

visibility 1396

/ брой: 219

"Символичната война" на съюзническите бомби

visibility 1392

/ брой: 219

Кой кой е в проектокабинета на Доналд Тръмп

автор:Дума

visibility 1326

/ брой: 219

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ