26 Март 2025сряда12:10 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА с ангажименти към българските земеделци за общи действия за излизане от кризата

автор:Дума

visibility 8120

Зам.-председателят на ПГ на БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Иван Иванов и секретарят на групата Стефан Бурджев се срещнаха с представители на Българската аграрна камара. По време на срещата представителите на земеделския бранш представиха затрудненото положение, в което се намира сектора и поставиха предложения за справянето със ситуацията.

На първо място те коментираха нуждата от приемане на Бюджет 2025 г. По думите им земеделците се нуждаят спешно от т. нар. Украинска помощ, за справяне с последиците от войната, в размер на поне 650 млн. лв., която да бъде заложена в него. Те поставиха и въпроса за помощ за справяне с проблема с напояването. Земеделците настояха държавата да отдели 1,5 млрд. лв. за ремонт на съществуващата хидромелиоративна мрежа, както и изграждането на нови трасета. 

Представителите и на двата сектора, животновъди и растениевъди заявиха необходимост от ред закони, които за бъдат приети, както и законодателни промени – Закон за арендата, Закон за кооперативите, Закон за собствеността и ползването на земеделските земи, Закон за браншовите организации. Не на последно място беше изтъкната и нуждата от регламентиране на трудово-правните отношения в бранша. 

Земеделците от Българската аграрна камара призоваха ПГ на левицата за помощ към работещите в сектора и подчертаха, че именно под ръководството на БСП, аграрното ведомство е решило редица крещящи проблеми и е имало реална грижа за сектора. По думите им трябва да се направи всичко възможно за съставяне на редовен кабинет, който да работи за извеждане на страната от тежката криза. 

Бившият министър на земеделието Иван Иванов и бившият зам.-министър Стефан Бурджев поеха ангажимент за съвместна дейност с представители на бранша за решаването на поставените проблеми. Те заявиха своето съгласие с поставените приоритети и готовност за съдействие за осъществяването им. 

Магистрала "Хемус" готова до 2031 г.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 56

Ръст на банковите кредити с над 20%

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 56

ООН: Израелски танк е убил българина в Газа

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 56

САЩ: Има споразумение между Русия и Украйна

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 56

Европейците искат повече сигурност

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 56

Израел обстрелял грешно офис на Червения кръст

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 56

Пълна подкрепа за Киселова

visibility 0

/ брой: 56

Барабар Петко с мъжете

автор:Мая Йовановска

visibility 0

/ брой: 56

Вятърните мелници на Европа

visibility 0

/ брой: 56

И тази година профилактиката е неглижирана

автор:Аида Паникян

visibility 1

/ брой: 56

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ