05 Декември 2025петък12:54 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Илиян Йончев: Доцент Наталия Киселова има пълната ни подкрепа и се ползва с нашето доверие

БСП винаги мисли за бедния и отруден човек и е гарант, че интересите на хората няма да бъдат пренебрегнати

автор:Дума

visibility 12757

 "Трябва да видим какво точно ще бъде написано в жалбата до Конституционния съд от страна на президента Румен Радев, за да може да коментираме прав ли е или не. Но аз изключително се доверявам на доцент Киселова, която е изтъкнат конституционалист и знае кое е допустимо и кое не. Мисля, че тя е достатъчно компетентна и е взела най-правилното решение да върне искането на Радев за този референдум като недопустимо".

Това коментира народният представител от БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Илиян Йончев намерението на президента да сезира Конституционния съд за решението на председателя на парламента Наталия Киселова да върне неговото искане за референдум в ефира на NOVA NEWS.

"Доцент Киселова има пълната наша подкрепа и се ползва с нашето доверие за нейните правилни решения", бе категоричен социалистът и изрази мнение, че Конституционният съд няма да допусне и жалбата на президента като допустима. Той напомни в същото време, че Румен Радев е избран от БСП и за първи и за втори мандат като президент на Република България, като каза, че избирателите на БСП са дисциплинирани и знаят как да гласуват. 

"БСП винаги е представлявала бедните и безгласните, за които говори президентът. БСП е социалистическа партия, която отстоя спазването на швейцарското правило в пълен размер, повече безплатните лекарства за деца до 7 години и други мерки. БСП винаги мисли за бедния и отруден човек и е гарант, че интересите на хората няма да бъдат пренебрегнати", подчерта Илиян Йончев.

Той успокои хората, че например цените на тока от 1 юли остават същите, каквито са били и че пазарът няма да бъде либерализиран след прясното решение на парламента. 

Социалистът препоръча да не се прави разделение сред хората в техните страхове от еврото. След конвергентния доклад, който според него ще бъде положителен, е наложително да се развие такава информационна кампания, която да успокои тези, които имат своите неоснователни притеснения. 

Той призова да се ползва опитът на други страни, които са влезли в еврозоната и да се приемат необходимите законови пакети, държавата да си влезе хубаво и мощно във функцията и да гарантира интереса на хората.

"Смятам че няма напрежение в БСП, а изразяване на определено мнение. Нашето ръководство е взело своето решение, а ние винаги сме следвали, но само и единствено, когато държавата ни е готова и отговаря на критериите за приемане на еврото. Нормално е, когато информацията е малко, да има и по-емоционални реакции", коментира Илиян Йончев несъгласието на някои социалисти по този въпрос. 

Във връзка с транспортната стачка в столицата, народният представител посочи, че за него София е в бедстващо положение, а кметът Терзиев е кмет от година и половина. Той препоръча на Терзиев да има умения да работи с общинските съветници, а не да вдига рамене и да казва, че нямал пари. 

Що се отнася до належащите промени в закона за движение по пътищата, социалистът прогнозира, че през месец юни или юли тези промени ще бъдат представени пред обществеността. 

"Мерките са много и многообразни. Коментира се и намаляването на нивото на алкохол в кръвта от 0.5 до 0.2, ограничаване на тротинетките, с регистрационни режими за тях. Въобще мерките ще  обхванат целия спектър на проблемите по пътищата", каза в заключение Илиян Йончев.

60% от свинското на пазара е българско

автор:Дума

visibility 229

/ брой: 229

Валутните резерви на БНБ са намалели с 3,1%

автор:Дума

visibility 215

/ брой: 229

За новите реактори в "Козлодуй" трябват още терени

автор:Дума

visibility 217

/ брой: 229

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

автор:Дума

visibility 229

/ брой: 229

65 000 семейства в Кипър ще получат коледни добавки

автор:Дума

visibility 230

/ брой: 229

Си и Макрон обсъждат допълващи се ползи

автор:Дума

visibility 228

/ брой: 229

Накратко

автор:Дума

visibility 188

/ брой: 229

Какво след протестите

автор:Донка Михайлова

visibility 208

/ брой: 229

Вън простаците от НС!

автор:Нешка Робева

visibility 253

/ брой: 229

За БГеврозоната

visibility 214

/ брой: 229

Поколенията и лъжите

автор:Александър Симов

visibility 206

/ брой: 229

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ