01 Декември 2025понеделник13:30 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

БСП призова за подкрепа на бюджета

Социалистите настояват за въвеждането на прогресивен данък

/ брой: 220

автор:Дума

visibility 9518

"Бюджет 2026 е социален. Той трябва да бъде защитаван и подкрепен. Няма място за безцелни промени между двете четения на план-сметката за догодина". Това заяви председателят на НС на БСП и вицепремиер Атанас Зафиров в радиоинтервю. Той подчерта, че до последния ден, преди да бъде внесен бюджетът, той е бил дискутиран на заседания на Съвета за съвместно управление и е общ на мнозинството. Квалификациите какъв е финансовият план на държавата приключиха в деня, в който той влезе в Народното събрание", поясни Зафиров.
Той бе категоричен, че в бюджета за 2026 г. данъци не се вдигат, напротив, оптимизират се, така че да се удовлетворят очакванията на всички слоеве на обществото в рамките на възможностите на държавата. "Не е вярно, че с увеличаването на осигурителната вноска за пенсии с 2% се бърка в джоба на хората. По-голямата част от тези пари отиват към работодателите, а това, което самите работници ще плащат, не е данък, a инвестиция в самите тях, за да могат да ги ползват при нужда и на старини“, коментира Зафиров. По думите му за левицата е важно, че продължават политиките в подкрепа на младите семейства, работещите бедни, пенсионерите и хората в неравностойно положение, които са най-уязвимата част от обществото.
"Увеличението на майчинството през втората година, запазването на швейцарското правило за пенсионерите, увеличението на минималната работна заплата, увеличените  социалните плащания към най-уязвимите хора, повишаването на доходите като политика на това правителство са изключително социални мерки на правителството“, категоричен е Зафиров.
Промяната на данъчно-осигурителния модел и въвеждането на прогресивен налог е последователна  политика на БСП и разговорите за нея продължават за бюджета за 2027 година, обясни той. „Досега нито едно предишно ръководство на БСП не посмя да постави категорично този въпрос пред обществото като една истинска лява политика и като промяна на съществуващия модел. България влиза в еврозоната като държавата с най-ниски данъци. Ние сме единствената държава с плосък данък, което предполага сериозни дискусии, категоричен е Зафиров.

Властта призова КЕВР да не вдига цената на водата

автор:Дума

visibility 166

/ брой: 225

Банкоматите спират да работят за 4 часа на Нова година

автор:Дума

visibility 171

/ брой: 225

Печалбата на банките стигна 3,1 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 172

/ брой: 225

Жилищата в България - студени, пренаселени и все по-недостъпни

автор:Дума

visibility 175

/ брой: 225

ЕС призова Скопие да зачете българите

автор:Дума

visibility 150

/ брой: 225

Унгария ще помага на Сърбия в енергетиката

автор:Дума

visibility 155

/ брой: 225

Грузински опозиционер арестуван за палеж

автор:Дума

visibility 160

/ брой: 225

Накратко

автор:Дума

visibility 140

/ брой: 225

Диалектика

автор:Таня Джаджева

visibility 140

/ брой: 225

Почти интимно...

автор:Юрий Борисов

visibility 147

/ брой: 225

Изхвърлят Левски!

visibility 149

/ брой: 225

Ярката следа на проф. Любен Корнезов

автор:Дума

visibility 157

/ брой: 225

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ