06 Декември 2025събота07:14 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Драгомир Стойнев: Неизгодният договор с „Боташ“ е резултат от 4-годишното политическо безвремие на служебните кабинети

автор:Дума

visibility 7020

„Договорът с „Боташ“ е неизгоден за държавата и тази констатация е ясна за всички. Но за това вината е основно политическа и трябва да признаем, че 4 години липсваше политически диалог и държавническо мислене. Позволихме едно безвремие, през което служебни правителства да сключват договори, които не са в тяхната компетентност.“ Това заяви председателят на парламентарната група на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Драгомир Стойнев от парламентарна трибуна.

Стойнев изрази и своето притеснение относно финансовото състояние на „Булгаргаз“ и препоръча на министъра на енергетиката да подготви сериозен юридически анализ. „Големият въпрос е и какво се случва с договора с Азербайджан? При една изключително негативна ситуация с „Булгаргаз“, трябва да се предприемат предварителни разговори с тях, за да не се окаже, че нещо добро за страната може да бъде окончателно загубено“, предупреди той.

Социалистът отбеляза, че споразумението с „Боташ“ не е единственият негативен резултат от пропуснатото време за държавата. Той посочи такива тенденции както в здравеопазването, така и в образованието, като се позова на скорошния доклад на УНИЦЕФ, според който две трети от 15-годишните деца в България са функционално неграмотни.

 „Вместо да мислим за държавните интереси, всяка партия се занимава единствено с партийните интереси и след служебен кабинет след служебен кабинет – ето го резултатът“, категоричен бе Стойнев.

 Председателят на БСП-ОЛ в парламента прояви разбиране към тогавашния изпълнителен директор на „Булгаргаз“ Деница Златева, която по думите му не е присъствала на всички преговори и нейните съображения по споразумението с „Боташ“ не са получили нужната чуваемост. „Оттук нататък това е работа на компетентните органи, които трябва да се произнесат“, подчерта Драгомир Стойнев.

„Хубавото днес е, че вече има редовен кабинет. Макар и партии, които бяхме противници и не си говорихме, в името на държавата си подадохме ръка“, каза още той, като допълни, че все още в конфигурацията има място за други желаещи, които са готови да поставят държавния интерес пред партийния.

60% от свинското на пазара е българско

автор:Дума

visibility 1365

/ брой: 229

Освободената шефка на пътната безопасност стана зам.-министър

автор:Дума

visibility 1264

/ брой: 229

Валутните резерви на БНБ са намалели с 3,1%

автор:Дума

visibility 1300

/ брой: 229

За новите реактори в "Козлодуй" трябват още терени

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 229

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

автор:Дума

visibility 1414

/ брой: 229

65 000 семейства в Кипър ще получат коледни добавки

автор:Дума

visibility 1376

/ брой: 229

Си и Макрон обсъждат допълващи се ползи

автор:Дума

visibility 1492

/ брой: 229

Накратко

автор:Дума

visibility 1314

/ брой: 229

Какво след протестите

автор:Донка Михайлова

visibility 1366

/ брой: 229

Вън простаците от НС!

автор:Нешка Робева

visibility 1460

/ брой: 229

За БГеврозоната

visibility 1263

/ брой: 229

Поколенията и лъжите

автор:Александър Симов

visibility 1402

/ брой: 229

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ