14 Април 2025понеделник20:31 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

МРРБ и МВР проверяват всички пътища

Над 13 500 сигнала изпратила Пътната полиция за опасни трасета

/ брой: 64

автор:Дума

visibility 21218

МРРБ и МВР започнаха всеобхватна проверка на състоянието на пътната мрежа в цялата страна. За миналата година до стопани на пътища са изпратени повече от 13 500 сигнала, а за първите два месеца на тази година те са над 2000, разкри главен комисар Мария Ботева от "Пътна полиция".
В петък министър Иванов издаде втора заповед за ревизия на пътищата. Целта е да се извърши преглед на наличието на свлачища и други негативни влияния и незабавно да се предприеме укрепване. Тези действия са превантивна мярка заради очакваните валежи и за повишаване безопасността на движение.
На фаталната отсечка, където загина 12-годишната Сияна, предстои основен ремонт, увери министър Иванов. "Освобождаването на ръководството на Областното пътно управление в Плевен е най-малкото, което мога да направя, за да не възпрепятстват проверката. Всички факти и обстоятелства защо, кой и как е действал и бездействал ще бъдат ясни от резултатите”, поясни той.
Междувременно в Плевен започна подписка с искане за оставката на председателя на Управителния съвет на АПИ. На Лазаровден в събота протест ще има в село Телиш.

Държавата налага пълен контрол на търговията с акцизни стоки

автор:Дума

visibility 1643

/ брой: 69

Вносители на автомобили скочиха срещу министъра на финансите

автор:Дума

visibility 1792

/ брой: 69

ЕС създава дигитална митница

автор:Дума

visibility 1769

/ брой: 69

"Фич" видя рискове пред икономиката на България

автор:Дума

visibility 1561

/ брой: 69

Вучич затяга реда в Сърбия

автор:Дума

visibility 1452

/ брой: 69

За пожара в Кочани разследват още 19 души

автор:Дума

visibility 628

/ брой: 69

Мигранти открити край Видин и Калафат

автор:Дума

visibility 1765

/ брой: 69

Излишна показност

автор:Валентин Георгиев

visibility 1815

/ брой: 69

Телиш - държавата, която я няма

visibility 1667

/ брой: 69

Тръмп слага край на глобализма

visibility 1769

/ брой: 69

Каквото и да ви говорят - става дума за пари

visibility 1843

/ брой: 69

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ