12 Ноември 2024вторник01:51 ч.

ВРЕМЕТО:

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри.

Жалко е, тъжно е

/ брой: 113

автор:Мажд Алгафари

visibility 1180

Мажд Алгафари


Гледам и следя тежката обстановка от наводненията в някои краища по Родината. Къде природа, къде мърлява поддържка, къде лоши и некачествени ремонти. Общините очакват помощ от държавата. Е, точно това ме дразни и не го разбирам. 

Спомням си земетресението в Стражица през 1986 година. След бедствието държавата осигури почти 1 милиард лева за възстановяване на щетите, а хора от цялата България събраха 7 млн. лева. за пострадалите жители на общината. Известните строители по това време Игнат Раденков и Дамян Илиев отидоха доброволно да помагат.

"Още на третия, четвъртия ден такава организация създаде държавата, че... какво да ви кажа - фургоните пристигаха с влекачи. Багерът чака - стоварва ги. Трактористите ги влекат по къщите. За 6-7 дни всички се сдобиха с фургони", разказа Димитър Милев, бившият кмет на село Мирово... 

За възстановяването на сградния фонд са построени две производствени бази и са осигурени 2000 фургона. Изградени са и 703 временни къщички, които струват около 20 млн. лева. Държавното ръководство обаче отчита това като грешка, тъй като временните бараки трудно издържат на зимите. В крайна сметка са изградени и ремонтирани 5564 къщи и общински жилища.

Просто не е за вярване, ако погледнем нещата от сегашно време, от това, което се случва сега. 

Недопустимо е да чуваме, че общините ще МОЛЯТ ДЪРЖАВАТА за финансова помощ, защото не разполагат със средства за възстановяването на мостове, пътища, сгради и къщи. 

Всички знаем, че няма община, която да може да посрещне такива разходи с бюджета с който разполага. Но това са нашите пътища, нашите мостове, нашите сгради и не на последно място, това са къщите на нашите бащи, майки, баби и дядовци. Това е земеделска продукция, която макар и да е частна, то държавата трябва да помогне БЕЗВЪЗМЕЗДНО на земеделците, защото, ако сега не им помогне, да не очаква, че другата година тези земеделци да имат средства да засеят отново. По-добре е да осигурят средства за тях, и живота да продължи, от колкото живота да спре в тези райони. 

Нима общината не е държавата. Нима държавата не е общината. Да не би общините да са частни и да не знам. 

Не е нормално да имаме пари да помагаме на кой ли не, а да нямаме пари да помогнем на българите. Похарчихме милиони за туристическите турове на украинците. Ще похарчим още много милиони за ремонт на прахообразна украинска военна техника. А, за нашия народ, който с малкото, което има, пълни бюджета, да нямаме средства да му помогнем. 

Жалко е, тъжно е, боли.

фейсбук

Качеството на водата се влошава

автор:Дума

visibility 733

/ брой: 215

Русия обединява най-големите си петролни компании

автор:Дума

visibility 980

/ брой: 215

Рекорден интерес към търг на "Булгаргаз"

автор:Дума

visibility 807

/ брой: 215

Държавата иска повече права върху "ЛУКойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 1068

/ брой: 215

1500 са руските загуби на ден в Украйна

автор:Дума

visibility 1028

/ брой: 215

СИРИЗА се разцепи

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 215

Арестуваха турски журналист за огласена новина

автор:Дума

visibility 892

/ брой: 215

Накратко

автор:Дума

visibility 995

/ брой: 215

Ако няма разум

автор:Ина Михайлова

visibility 1136

/ брой: 215

Задънена улица

автор:Таня Глухчева

visibility 602

/ брой: 215

Равносметката на 35-те години преход

автор:Искра Баева

visibility 722

/ брой: 215

Ще бръкне ли 51-вото НС в кутията на Пандора

visibility 636

/ брой: 215

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ