31 Юли 2024сряда11:22 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Комисия в ЕП отказа подкрепа за СЕТА

Становището бе внесено от евродепутата Георги Пирински

автор:Дума

visibility 2638

На 8 декември Комисията по заетостта и социалната политика прие становището, внесено от евродепутата социалист Георги Пирински, призоваващо Комисията по международна търговия да препоръча на Европейския парламент да откаже да даде съгласие по проекторешението на Съвета на министрите за сключване на Всеобхватното икономическо и търговско споразумение (СЕТА) между Канада, от една страна, и Европейския съюз и неговите страни членки, от друга страна. Преди окончателното гласуване на становището, социалната комисия отхвърли три поправки, внесени от депутати от Европейската народна партия и либералите, предлагащи даването на съгласие. Становището, подкрепено от мнозинството в социалната комисия, представлява важно постижение за всички европейски граждани, работници, синдикати и НПО, както и местни и регионални власти и в ЕС, и в Канада, които се борят за възприемането на нов подход към търговските споразумения, който да осигурява необходимите гаранции за трудовите, социалните и екологичните права, пълно съблюдаване на основните демократични принципи и процедури и съхраняване на правомощията на публичните власти да законодателстват и регулират в полза на публичния интерес и на утвърждаването на общото благо. Резултатът, постигнат в социалната комисия, е сериозен стимул в полза на възприемането на такъв подход при вземането на предстоящите решения както в Европейския парламент, така и в националните парламенти на страните членки по СЕТА, както и по другите всеобхватни търговски и икономически споразумения, по които понастоящем се водят преговори.

Такса смет може да поскъпне седем пъти

автор:Дума

visibility 1073

/ брой: 143

София предупреди Скопие да не блокира коридор номер 8

автор:Дума

visibility 973

/ брой: 143

Потребителски организации скочиха срещу “Temu” и “Shein”

автор:Дума

visibility 985

/ брой: 143

Снимка на деня - 31.07.2024 г.

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 144

Николас Мадуро спечели изборите във Венецуела

автор:Дума

visibility 1075

/ брой: 143

Крайнолеви били виновни за саботажите във Франция

автор:Дума

visibility 1032

/ брой: 143

Ердоган се закани да нахлуе в Израел

автор:Дума

visibility 1132

/ брой: 143

Заблудите на Мицкоски

автор:Велизар Енчев

visibility 1131

/ брой: 143

Безумия

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1112

/ брой: 143

Гавра с правото

visibility 1067

/ брой: 143

"Изключително разочароващи резултати"

автор:Дума

visibility 1093

/ брой: 143

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ