31 Юли 2024сряда13:17 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Произведено в ЕС

/ брой: 3

автор:Георги Христов

visibility 1834

Цели 300 000 сирийски бежанци са се върнали по домовете си през 2018 г. Това сочат данните на Анкара, която дава подслон на почти 4 милиона търсещи убежище. Така беше и при историческата битка за Алепо - в момента, в който терористите бяха изтикани от града, стотици хиляди се върнаха вкъщи. Поредното доказателство, че сирийците бягаха не от "диктатора" Асад, а от самата война. С напредването на сирийско-руските сили и локализирането на джихадистите в няколко погранични провинции нормално е сирийският народ да поиска да се върне у дома. 

За Европа обаче проблемът с миграцията остава. Поведението на сирийските бежанци влиза в противоречие с още един мит - че става дума за някаква теория на конспирацията и световен заговор срещу нашия континент. Не, просто на много места в Азия и Африка се живее още по-трудно, отколкото дори в най-бедната европейска страна. Тук над два милиона българи избраха емиграцията в търсене на по-добър живот. Тогава какво остава за хората от т.нар. Трети свят?

Проблемът е именно в задълбочаващите се разлики между света на първа класа, т.нар. Запад, и този на всички останали. Като самият Запад с войните си и продължаващата икономическа колонизация носи немалка вина за световните беди. Но в крайна сметка хиляди и дори милиони от бедните райони на света избират съдбата на мигранта, дори без война. Сред тях неизбежно има и много неблагонадеждни елементи, така че опасност при такива нива на миграция винаги има.

А и войната в Сирия, макар и позатихнала, е далеч от своя край. Твърде много интереси са намесени и никой не може да отстъпи. С подкрепата си за всевъзможни радикални групировки обаче - от ислямистите в Сирия до нацистите в Украйна - т.нар. Запад сам създаде хаоса, от който бягат много от хората пред нашите порти днес. Голяма част от миграцията може спокойно да носи етикет "произведено в ЕС". И тези грехове на европейските политици трябва винаги да бъдат напомняни.

Гръцки бизнесмен с интерес към "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 245

/ брой: 144

Бизнес средата у нас се влошава

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 144

Над 4,3 млн. са жилищата у нас

автор:Дума

visibility 243

/ брой: 144

Расте напрежението във Венецуела

автор:Дума

visibility 242

/ брой: 144

Протести в Сърбия срещу добива на литий

автор:Дума

visibility 272

/ брой: 144

Брюксел се сближава с Виетнам

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 144

ЕС гласи нови мерки срещу Унгария

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 144

Дясната киселина

автор:Александър Симов

visibility 255

/ брой: 144

Кой ще въведе контрол

visibility 237

/ брой: 144

Заканата на Ердоган

автор:Юри Михалков

visibility 223

/ брой: 144

В капана на екстремните жеги

автор:Дума

visibility 247

/ брой: 144

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ