05 Декември 2025петък21:23 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Бюджетът за Казанлък - нови данъци и такси, стари проблеми

автор:Дума

visibility 2062

Бюджетът на Казанлък за 2018 г. отново ще бръкне в джоба на гражданите, без да реши реално проблемите на общината. За това предупредиха общинските съветници от левицата при разискванията на финансовата рамка вчера. За 7 години управление ГЕРБ са вдигнали многократно таксите за гражданите, припомни председателят на Групата съветници на БСП Пламен Караджов. Той коментира още, че единственият главен приоритет, посочен в бюджета е "подобряване социалния статус на общинските служители". Социалистът се пошегува, че финансовата рамка на общината прилича на Истанбулската конвенция - там се говори за социална роля, тук - за социален статус.
Кой социален статус ще променя бюджетът за 2018 година, попита Караджов общинското ръководство и съветниците от ГЕРБ по време на заседанието на местния парламен. И не беше изненадан, че общинарите от ГЕРБ не са прочели текстовата част на внесения проект.
Той припомни предложение на социалистите отпреди 4 месеца за заплатите на служителите. Тогава общината е го е неглижирала, а днес е извела приоритетно. Социалистът поиска кметът на Казанлък да му покаже сред красивите бюджетни таблици къде е политиката за гражданите, за децата, училищата, демографската криза, културата, спорта и т.н.
БСП припомни, че за 7 години управление ГЕРБ са вдигнали многократно таксата смет за граждани и фирми, таксите за детски градини, цените на услугите за жителите на общината, купона за детската млечна кухня. Съветниците на БСП в Казанлък считат, че така предложен бюджетът ще продължава да товари гражданите и фирмите, без да има цели и политика. Нито към младите семейства, нито за спорта, 10 години не са се променяли  и субсидиите за пенсионерските клубове.
„А от предложената Инвестиционна програма се вижда, че в селата на община Казанлък всичко е перфектно, те са като в приказка”, заяви ръководителят на Групата общински съветници на левицата, който поясни, че  за БСП не е изненада това, че нито едно тяхно предложение не е част от проекта на бюджета. „Предложенията, които сме внесли по комисиите не са просто наша приумица или сън, който сме сънували снощи, те са реални предложения и искания на хората от цялата община, някои от тях са внасяни и с подписки преди 2-3 години”, подчерта Пламен Караджов, обръщайки се на сесията към управляващите, че е време да чуят опозицията.

60% от свинското на пазара е българско

автор:Дума

visibility 1365

/ брой: 229

Освободената шефка на пътната безопасност стана зам.-министър

автор:Дума

visibility 1264

/ брой: 229

Валутните резерви на БНБ са намалели с 3,1%

автор:Дума

visibility 1300

/ брой: 229

За новите реактори в "Козлодуй" трябват още терени

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 229

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

автор:Дума

visibility 1414

/ брой: 229

65 000 семейства в Кипър ще получат коледни добавки

автор:Дума

visibility 1376

/ брой: 229

Си и Макрон обсъждат допълващи се ползи

автор:Дума

visibility 1492

/ брой: 229

Накратко

автор:Дума

visibility 1314

/ брой: 229

Какво след протестите

автор:Донка Михайлова

visibility 1366

/ брой: 229

Вън простаците от НС!

автор:Нешка Робева

visibility 1460

/ брой: 229

За БГеврозоната

visibility 1263

/ брой: 229

Поколенията и лъжите

автор:Александър Симов

visibility 1402

/ брой: 229

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ