28 Март 2025петък21:34 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Още не е ясно ще компенсират ли домакинствата без ток по Коледа

/ брой: 20

автор:Дума

visibility 3426

Всеки ден в институцията на омбудсмана постъпват десетки въпроси на граждани от цялата страна дали ще бъдат компенсирани заради липсата на ток по време на Коледните празници. Мнозина вече са подали жалби до дружествата, но от там им отговарят, че компенсации няма да им бъдат изплатени, тъй като прекъсването на електрозахранването било свързано с лошото време, обилните снеговалежи и старата електропреносна мрежа. Това става ясно от съобщението от администрацията на обществения защитник, откъдето са изпратили писмо до Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) с въпрос има ли и какви са резултатите от извънредната проверка на трите електроразпределителни дружества и на "Електроенергийния системен оператор" (ЕСО).
На 28 декември м.г. на сайта на регулатора бе публикувана информация за началото на проверката, която на първо място цели изпълнението на инвестиционните програми за развитие, поддръжка и ремонтни дейности по мрежата.
ДУМА припомня, че министърът на енергетиката Жечо Станков обяви след среща с представителите на електроразпределителните дружества, че хилядите домакинства, които останаха без ток по Коледа и Нова година, ще бъдат компенсирани от държавата чрез февруарските си сметки. Той поясни, че за обезщетенията държавата е осигурила допълнително 2,2 млн. лв. и ще бъдат компенсирани всички засегнати домакинства, които в последните 13 месеца са имали сметка за ток, различна от нула лева. Тогава бе уточнено, че за първите 24 часа компенсацията е 30 лв., а за всеки започнат 12-и час - допълнително още 20 лв.

Тръмп наложи 25% мита на колите от чужбина

автор:Дума

visibility 580

/ брой: 58

„Коалицията на желаещите“ обсъжда помощта за Киев

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 58

Естония лиши от глас 140 000 избиратели

автор:Дума

visibility 830

/ брой: 58

Накратко

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 58

Феърплей

автор:Владимир Николов

visibility 850

/ брой: 58

Отговорът е ясен

автор:Евгени Гаврилов

visibility 862

/ брой: 58

Време за връщане на дълговете към историята

автор:Панко Анчев

visibility 880

/ брой: 58

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ