09 Ноември 2024събота09:46 ч.

ВРЕМЕТО:

В събота вятърът ще се ориентира север-североизток и ще се усили. С него ще прониква по-студен въздух и максималните температури в по-голямата част от страната ще бъдат между 8° и 13°, в София - около 13°, на морския бряг – 10°- 11°, на места в Южна България - до 15°- 16°. Облачността ще се увеличава и в края на деня в североизточните райони ще завали дъжд. В събота вятърът ще се ориентира север-североизток и ще се усили. С него ще прониква по-студен въздух и максималните температури в по-голямата част от страната ще бъдат между 8° и 13°, в София - около 13°, на морския бряг – 10°- 11°, на места в Южна България - до 15°- 16°. Облачността ще се увеличава и в края на деня в североизточните райони ще завали дъжд.

Едва 10 % от жилищата у нас са застраховани

/ брой: 74

автор:Евгени Гаврилов

visibility 1539

Само 10% от жилищата в страната са застраховани, показва статистиката на Асоциацията на българските застрахователи. Според проучването българинът е готов да даде от 45 до 150 лв., за да застрахова апартамента си. Има два вида продукти за имуществени застраховки - едните са типови и са лесни за продажба, а другите са според личните предпочитания на клиентите. Когато хората решат да застраховат имот, е важно да знаят какви рискове искат да покрият. 

"Ако го правят за жилище, в което никой не живее и няма ново имущество, няма смисъл да се включва и риск от кражба, например", коментира Константин Велев председател на Асоциацията на застрахователите в България.

Според него, земетресението е катастрофичен риск, при който имуществото изцяло се губи и ако имотът струва 150 000 евро, трябва да го застраховаш на пълна стойност, за да получиш пълно възмездяване. При застраховане от земетресение на реална стойност не може да очаквате премии по-малки от 170 лева. За апартаментите в София, които традиционно са най-скъпи, ще имате годишна полица от 350-400 лева. 

"Най-често клиентите се застраховат срещу пожар и наводнение, кражби с взлом и вандализъм. Хората рядко използват застраховката отговорност срещу трети лица. Те се от полза, ако например наводниш съседите си", твърди Велев. Наводнението е често срещан риск, но хората трудно го разбират. Те свързват тази застраховка с проблем във ВиК системата, а той се признава само при придошла вода. "Често хората искат обезщетения за наводнение и когато се появи влага в апартамента", посочва Константин Велев.

Служители в АЯР на протест за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 781

/ брой: 214

"Лукойл": Не продаваме рафинерията в Бургас

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 214

25 нови влака от "Шкода" пристигат до 2026 г.

автор:Дума

visibility 591

/ брой: 214

Брюксел разследва "Виза" и "Мастъркард" за таксите

автор:Дума

visibility 722

/ брой: 214

Управляващата коалиция в Германия се разпадна

автор:Дума

visibility 745

/ брой: 214

Харис обеща помощ на Тръмп до инаугурацията

автор:Дума

visibility 762

/ брой: 214

В САЩ разработват план за мир в Украйна

автор:Дума

visibility 739

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 214

Пътят на разбитите надежди

автор:Александър Симов

visibility 651

/ брой: 214

Непредсказуемият Тръмп

visibility 657

/ брой: 214

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 681

/ брой: 214

Агнето сито и вълкът цял

автор:Гарабед Минасян

visibility 704

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ