06 Февруари 2025четвъртък22:36 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Френски военни в Нигер

Чад няма да влиза в Нигер, но е възможна интервенция на съседи

/ брой: 151

автор:Дума

visibility 1650

Министърът на отбраната на Чад Дауд Яя Брахим заяви, че страната няма да се намесва с военни средства в съседен Нигер. "Хората на Нигер трябва да преценят сериозността на ситуацията и сами да вземат решение. Чад никога няма да се намеси с военни средства", каза Брахим и поясни, че Чад е за решаване на проблема чрез диалог. 

В същото време страните от Западна Африка разработиха план за въоръжена намеса срещу преврата в Нигер. Военна интервенция ще бъде осъществена при условие, че завзелите със сила властта бунтовници не възстановят конституционния ред и не освободят законно избрания президент на страната Мохамед Базум.

Комисарят на Икономическата общност на западноафриканските държави Абдел-Фатау Муса каза, че няма да бъдат разкрити подробности за възможната намеса. Но на срещата на лидерите в Абуджа (Нигерия) е разработен план за военна интервенция, ако такава се окаже необходима.

Франция няма да изтегли войските си от Нигер и ще запази военното си присъствие в страната по силата на пет споразумения за военно сътрудничество. "Париж припомня, че правната рамка за нейното сътрудничество с Нигер в областта на отбраната се основава на споразумения, сключени с легитимните власти на Нигер", заяви френското външно министерство. - "Това са единствените договори, които Франция и цялата международна общност признават."

България кърпи дефицита с пари от Дания

автор:Дума

visibility 4301

/ брой: 24

Трябва да създадем механизъм за контрол на цените

автор:Дума

visibility 4221

/ брой: 24

500 млн. лв. не са разплатени по общинската програма

автор:Дума

visibility 4134

/ брой: 24

Правителството прави отчаяни стъпки, за да спаси пари от ПВУ

автор:Дума

visibility 4215

/ брой: 24

Смъртоносна стрелба в училище в Швеция

автор:Дума

visibility 4217

/ брой: 24

Испания намалява работната седмица

автор:Дума

visibility 4257

/ брой: 24

Протест в Австрия срещу дясната АПС

автор:Дума

visibility 4288

/ брой: 24

Войната на пътя

автор:Барбара Пейчинова

visibility 4206

/ брой: 24

Бълха ги ухапала

автор:Евгени Гаврилов

visibility 4235

/ брой: 24

Над половината смъртни случаи на работа са от рак

автор:Евгения Младенова

visibility 4229

/ брой: 24

Макроикономически дисбаланси и конвергентни доклади

автор:Гарабед Минасян

visibility 4244

/ брой: 24

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ