Судоку
/ брой: 65
Отдавна се чудим дали има математически формули, които да направят разбираем потокът на мисълта на премиера Бойко Борисов. Вчера съдбата ни се усмихна и ни даде възможност експериментално да установим формулата, по която може да се надникне в премиерските откровения.
По темата за АЕЦ "Белене" Борисов каза, че централата няма да се строи, защото двама министри били пратени специално да кажат това на руснаците. Да наречем това - твърдение X. Това твърдение обаче влиза в странно противоречие със следващото (твърдение Y), че Борисов все още чакал анализ за рентабилността на АЕЦ, въпреки че той бил убеден, че не е рентабилен проектът. Твърдение Z вече смазва логиката, запраща направо в друго измерение, защото Борисов уведомява руснаците за отказа, но в същото време го занимава мисълта за диверсифициране на проекта. Значи, след като нещо ще се прави с този проект, той все пак ще се прави. Освен това, щом ще се търсят и други партньори, което означава "диверсифицира", то първите партньори в някакъв смисъл ще си стоят, макар и в друг обем. Да, ама Борисов пратил двама министри да им съобщи, че няма да си стоят, защото няма да има такъв обект.
Все пак, ще се строи ли "Белене"? Връщаме се в изходна точка. Какво се оказа - X, Y, Z всъщност са едно и също нещо, след като от X стигаме пак до X.
"Най-добре е да каже народът", излиза от математическа клопка Борисов и казва, че ще иска референдум. Да, ама такъв конкретен въпрос не може да има референдум. Чак сега ни светва защо чуждите инвестиции бягат от България като министър от парламентарен контрол. Защото освен политическа те искат и мисловна стабилност. А тук я няма.
Дори ние нищо не разбрахме. Така че не четете този текст.
По-добре решавайте судоку.