27 Март 2025четвъртък18:25 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Снимка БТА

Капитанът на отвлечения кораб:

Благодаря на България, че ни чака

/ брой: 15

автор:Дума

visibility 13544

След 14 месеца в плен българските моряци Капитан Любомир Чанев и старши помощник-капитан Данаил Веселинов от екипажа на кораба "Галакси Лийдър" кацнаха на родна земя вчера следобед. Те бяха транспортирани с правителствения самолет от Маскат, Оман.
Това, което трябва да бъде изведено на преден план, е, че нашите момчета са живи и здрави и се прибраха в България. Това заяви външният министър Георг Георгиев. "Изказваме благодарности на нашите международни партньори, на султаната в Оман", каза той. По думите му куражът на моряците и силата на духа им е давала сила на тези, които са ги чакали да се завърнат.
"Искам да благодаря за невероятните усилия, които се положиха, за да ни върнат. Искам да благодаря на родителите, на приятелите ми. Благодаря на цяла България, че ни чакаха", заяви капитан Любомир Чанев.
"Хората, които ни задържаха, бяха с ясната идея да ни освободят тогава, когато има мир. Дойде този ден и аз се радвам, че мога да говоря тук пред вас. Благодаря на всички вас и благодаря на капитана, че не предприе действия, които да застрашат живота ни", обясни старши помощник-капитан Данаил Веселинов.

Разделят България на четири региона

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 57

Запасете се с вода и храна за три дни

автор:Дума

visibility 1103

/ брой: 57

Завръщат се пациенти от пожара в Кочани

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 57

Гърция вдига заплати, но недостатъчно

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 57

Шпионско фентъзи

автор:Александър Симов

visibility 1036

/ брой: 57

Стефка Костадинова се изложи

visibility 1066

/ брой: 57

Не сме забравили своя дълг пред тракийските българи

автор:Дума

visibility 877

/ брой: 57

Къщата на Георги Димитров ща заживее нов живот

автор:Дума

visibility 903

/ брой: 57

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ