12 Март 2025сряда04:13 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Тръмп разреши подкупи на чужди политици

/ брой: 28

автор:Дума

visibility 12028

Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа указ за отмяна на прилагането на закон, който забранява на американските компании да подкупват длъжностни лица и политици в други държави, съобщиха агенциите. По този начин той практически позволява на американските компании да подкупват чужденци. Президентът се аргументира, че прилагането на Закона за чуждестранните корупционни практики намалява конкурентоспособността на американския бизнес в чужбина. Тръмп се опита да отмени закона по време на първия си мандат.
Междувременно стана ясно, че американският вицепрезидент Джей Ди Ванс ще се срещне с Володимир Зеленски на 14 февруари по време на Мюнхенската конференция за сигурността, съобщи говорителят на украинската президентска администрация Сергий Никифоров. Срещата ще бъде в момент, в който Тръмп настоява за бърз край на войната между Русия и Украйна. Предстои среща между американския и украинския държавен глава.
Никифоров заяви за Франс прес, че на 22 февруари в Киев ще пристигне специалният емисар на Вашингтон за Русия и Украйна Кийт Келог.

Стачка в Германия отмени 3400 полета

автор:Дума

visibility 1091

/ брой: 45

Отзоваха посланичката на РС Македония у нас

автор:Дума

visibility 1019

/ брой: 45

Берлин приема ядреното възпиране на Париж

автор:Дума

visibility 1033

/ брой: 45

91 мигранти спасени край гръцки острови

автор:Дума

visibility 1106

/ брой: 45

Черна дупка

автор:Александър Симов

visibility 1184

/ брой: 45

За актьора Грозев

visibility 1112

/ брой: 45

Операция "Тръба"

visibility 1272

/ брой: 45

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ