01 Май 2025четвъртък11:22 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Лидерът на СДСМ иска промени в Конституцията

/ брой: 66

автор:Дума

visibility 15257

Лидерът на най-голямата опозиционна партия в РС Македония - СДСМ, Венко Филипче заяви подкрепата си за промени в Конституцията, които са необходими, за да започне Скопие преговорите за членство в ЕС. Става дума за вписването на българите в основния закон на страната.
"Лично поемам цялата отговорност и цялата тежест, дори с цената на политическата си кариера, за да осъществим конституционните промени и да отворим преговорните глави с ЕС. Ако правителството смята, че това може да му послужи, аз съм на разположение", каза Филипче пред агенция МИА в Брюксел. Там той взе участие в конференция по програмата "Вили Брандт" за разширяването на ЕС на Прогресивния алианс на социалистите и демократите в ЕП.
Според лидера на социалдемократите Скопие е спряло на едно място, а настоящото правителство начело с ВМРО-ДПМНЕ „нито има идея, нищо желание да направи крачка напред по отношение на евроинтеграцията“.
"Ясно е какво трябва да се направи. Международните договори трябва да се спазват. На сладките думи на правителството тук вече никой не вярва", изтъкна Венко Филипче.

Срив и в мрежата на А1

автор:Дума

visibility 14687

/ брой: 78

България взе 4 млрд. евро дълг от международните пазари

автор:Дума

visibility 15438

/ брой: 78

България не иска да строи жп линията

автор:Дума

visibility 12204

/ брой: 78

Демократите поискаха импийчмънт на Тръмп

автор:Дума

visibility 10980

/ брой: 78

Либералите спечелиха изборите в Канада

автор:Дума

visibility 6476

/ брой: 78

Мадрид и Лисабон търсят причините за срива

автор:Дума

visibility 9466

/ брой: 78

Накратко

автор:Дума

visibility 6656

/ брой: 78

Крайно време е!

автор:Александър Симов

visibility 7574

/ брой: 78

Логично решение

автор:Евгени Гаврилов

visibility 14889

/ брой: 78

Докога?

visibility 5894

/ брой: 78

Загинали, разруха и страх

автор:Дума

visibility 10063

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ