07 Април 2025понеделник20:03 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

ВСС прекрати процедурата за избор на главен прокурор

/ брой: 15

автор:Дума

visibility 10619

Пленумът на Висшия съдебен съвет (ВСС) прекрати процедурата за избор на главен прокурор. Решението беше прието единодушно. Вчерашното извънредно заседание беше свикано от министъра на правосъдието Георги Георгиев, за да може Пленумът на ВСС да се произнесе по отложената процедура за избор на ръководител на държавното обвинение, съгласно решение на Пленума на ВСС от 16 януари 2025 г. и обнародването в Държавен вестник на Закона за изменение и допълнение на Закона за съдебната власт.
"В мое лице и на кабинета "Желязков" ще срещате подкрепа за законодателни инициативи, за мерки от страна на изпълнителната власт, за да успяваме заедно да решаваме проблемите на съдебната система", каза правосъдният министър в началото на днешното заседание на Пленума.
По думите му българските граждани очакват ефективно правосъдие. "Правораздавателните органи трябва да работят не с оглед на личността, а по начин, по който да гарантират правата и законните интереси на гражданите и на юридическите лица", каза министърът.
На 15 януари парламентът прие окончателно на второ четене промените в Закона за съдебната власт, с които се прекратява започналата процедура по избор на главен прокурор. Единствен кандидат за поста в тази процедура беше изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов. Ден по-късно Пленумът на ВСС отложи избора на главен прокурор.
Борислав Сарафов ще продължи да изпълнява функциите на главен прокурор още шест месеца.

Агнешкото няма да поскъпва, върви между 24 и 30 лв. за кг

автор:Дума

visibility 1731

/ брой: 64

Протестират срещу новите геномни техники в земеделието

автор:Дума

visibility 1827

/ брой: 64

Производствените цени в България с рекорден ръст

автор:Дума

visibility 1367

/ брой: 64

"Сърбиягаз" иска бензиностанциите на "Газпром" у нас

автор:Дума

visibility 1465

/ брой: 64

Додик заплашвал германска министърка

автор:Дума

visibility 1947

/ брой: 64

Гърция с по-високи глоби по пътищата

автор:Дума

visibility 2121

/ брой: 64

15 400 евакуирани в Германия заради бомби

автор:Дума

visibility 1584

/ брой: 64

Накратко

автор:Дума

visibility 2073

/ брой: 64

Лобистки сблъсъци

автор:Валентин Георгиев

visibility 2613

/ брой: 64

За учителя и родителя

visibility 1836

/ брой: 64

Хорър в реалността

/ брой: 64

Кръчмарите пак на протест, вардят печалбите си

автор:Мая Йовановска

visibility 1651

/ брой: 64

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ