07 Април 2025понеделник11:55 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Бензиностанциите ще записват всяка кола колко зарежда

/ брой: 18

автор:Дума

visibility 12889

В бензиностанциите да записват номера на автомобилите, които зареждат гориво върху всяка касова бележка. Това предложи пред бТВ председателят на Бюджетната комисия в парламента Делян Добрев като едно от средствата за борба със сивата икономика.  
От НАП твърдят, че в множество бензиностанции запазват касовите бележки, които хората обикновено не взимат, тъй като не им трябват. Вземат ги само онези, които изрично са поискали фактура. Тези бележки много често се запазват в бензиностанциите и накрая по тях издават фактура за фирма, на която й трябва документ, но не е заредила на колонките.
Това според Добрев е една от многото причини за големия спад на приходите в бюджета от акцизи. Със записването на номерата на автомобилите на всяка касова бележка се очаква се да се получи ефект от около 250 млн. лв..
Военните имат множество имоти с отпаднала необходимост, трябва да прибегнем към продажбата им, те така или иначе се рушат. Очаква се да има имоти за около 2 млрд. лв., каза шефът на Бюджетната комисия.
Според Добрев в бюджета за тази година трябва да бъдат предвидени по-големи приходи от акцизи.
МФ обмисля да въведе GPS във всички товарни автомобили с тегло над 3.5 тона. "Ще има нещо като пътна полиция, която ще проверява камионите дали спазват предварително обявените маршрут и товар, който возят", уточни Добрев.
Той обаче е скептичен, че само с мерки за борба със сивата икономика правителството ще може да свие дефицита, който бил 18 млрд. лв., или 9% от БВП. По думите му финансовото министерство засега успява да го докара до 5%, затова се налага да се предприемат допълнителни мерки. До данъчна амнистия, каквато предлагаше служебният кабинет, обаче няма да се стигне. "Това беше стъкмистика. Няма как да се съберат 4 млрд. лв. от амнистия на фирми, които не са плащали данъци от 5 години. В такива фирми НАП влиза още на първата година да им опише активите", посочи Добрев. Той определи като безотговорно предложението на предишния министър на финансите Людмила Петкова за данъчна амнистия.

МРРБ и МВР проверяват всички пътища

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

Над 13 500 сигнала изпратили от МВР за година за лоши пътища

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

В Плевен започва подписка за оставката на директора на АПИ

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

Агнешкото няма да поскъпва, върви между 24 и 30 лв. за кг

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

Протестират срещу новите геномни техники в земеделието

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

Производствените цени в България с рекорден ръст

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

"Сърбиягаз" иска бензиностанциите на "Газпром" у нас

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

Додик заплашвал германска министърка

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

Гърция с по-високи глоби по пътищата

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

15 400 евакуирани в Германия заради бомби

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 64

Лобистки сблъсъци

автор:Валентин Георгиев

visibility 0

/ брой: 64

За учителя и родителя

visibility 0

/ брой: 64

Хорър в реалността

/ брой: 64

Кръчмарите пак на протест, вардят печалбите си

автор:Мая Йовановска

visibility 0

/ брой: 64

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ