07 Ноември 2024четвъртък06:18 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Палитра

Пътят на коприната - от традицията към съвременността

Обща експозиция на български и китайски преподаватели в Националната галерия

/ брой: 240

автор:Надежда Ушева

visibility 2648

Съвместна изложба на преподаватели от Националната художествена академия в София и от Централната академия за изящни изкуства в Пекин под наслов "Пътят на коприната: от традицията към съвременността" ще радва почитателите на изкуството до 26 януари 2020 г. в Двореца, пл. "Княз Александър I", научи ДУМА от Диди Спасова, пиар в НХА. Експозицията се открива по повод 70-годишнината от установяването на дипломатическите отношения между България и Китай.

В изложбата участват 40 български и 51 китайски преподаватели, чиято творческа индивидуалност се разгръща в разнообразието от стилове и теми и чрез богатия диапазон на изразни средства от класическата живопис и графика до дигиталния печат и смесените техники. Проектът се провежда в рамките на сключените споразумения между Националната художествена академия в София и Централната академия за изящни изкуства в Пекин. През декември 2018 г. тя бе показана в Имперския музей на изкуството в Пекин и беше посрещната с голям интерес от китайската публика.

За откриването пристигна делегация от петима преподаватели от Централната академия за изящни изкуства в Пекин (CAFA): проф. Лиу Пиндзин - вицепрезидент, проф. Юе Циеншан - партиен секретар на под-факултета по китайска живопис, проф. Чън Къ - ръководител на катедра "Скулптура" в под-факултета за изящни изкуства, проф. Лиу Шанин - заместник-директор на катедра "Маслена живопис" в под-факултета за изящни изкуства, Юе Дзиецюн - директор на отдела за съвместни иновации. Посетителите имат възможност да разгледат произведенията на българските автори, те са разположени на първия етаж в Двореца. На втория етаж са подредени творбите на китайските творци.

Задава се тотална водна криза

автор:Дума

visibility 974

/ брой: 212

КЗП подхваща фирмите за бързи кредити

автор:Дума

visibility 903

/ брой: 212

БДЖ обещава да не закрива линии

автор:Дума

visibility 881

/ брой: 212

Президентският вот в САЩ започна без победител

автор:Дума

visibility 857

/ брой: 212

Скопие злобее срещу българската памет

автор:Дума

visibility 858

/ брой: 212

Истинската червена линия

автор:Александър Симов

visibility 707

/ брой: 212

Инвестиция в бъдещи визионери

visibility 775

/ брой: 212

Америка се готви за бунтове и анархия след изборите

visibility 988

/ брой: 212

Слугинаж

автор:Евгени Гаврилов

visibility 729

/ брой: 212

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ