18 Ноември 2024понеделник23:28 ч.

Император Александър І живял 39 години след "смъртта" си

Руският цар инсценирал погребението си и се укрил под самоличността на "свети старец"

/ брой: 171

автор:Дума

visibility 4095

Екип графолози предизвика бум в руските и световните медии със съобщението за графоложко изследване на писмени документи, което потвърждава старото предание, че руският император Александър І не е умрял от тиф в Таганрог през декември 1825 г., а е инсценирал погребението си и се е укрил в Томск под самоличността на "стареца" (монах аскет) Фьодор Кузмич. Това е установила председателката на Руското общество на графолозите Светлана Семьонова след анализ на почерците на царя и на "сибирския старец" Кузмич, който се появил в Томск през 1837 г. (12 години след смъртта на Александър І). На графолозите са били предоставени писма на 47-годишния Александър І и на 82-годишния Кузмич, без да им се казва чии са. Заключението на Семьонова, съобщено преди дни в Томск, е: писмата са написани от един и същи човек.
Отдавна е известно преданието, че руският император, син на Павел и внук на Екатерина Велика; царят, победил Наполеон и присъединил към Русия Финландия и Полша, не е починал внезапно от тиф, а е имитирал погребението си и се е укрил. Известни са свидетелства, че ковчегът с внезапно починалия цар е бил затворен и е възможно в него да е лежал друг човек. Освен това съвременниците са се изумявали от познанията на Кузмич, от това, че знае езици и твърде много подробности за живота на царския двор. Обучавал е деца на писмо и четмо, на история и на Светото писание, не вземал пари, а само храна. Обявен е за светец през 1984 г. А император Александър ІІІ пазел в кабинета си портрет на "сибирския старец" редом с ликовете на своите короновани предци Романови. Предсмъртното писмо на Кузмич пък през 1864 г. е било подписано с инициалите А.П. - инициалите на Александър І.   
Според учените Александър І се е отрекъл от трона заради постоянните терзания на съвестта си - при убийството на баща му Павел той е бил в двореца, но не се намесил и не попречил на покушението. Вторият син на Павел - Константин, живеел във Варшава и не пожелал да заеме руския престол. Накрая император става Николай І - по-малкият от синовете на цар Павел. Според графолозите, почеркът на съпругата на Александър І Елизавета Алексеевна (Луиза Мария Августа Баден) също съвпада напълно с почерка на монахинята Вера Молчалница, починала през 1861 г., която прекарала последните си 22 години, изпълнявайки пълен обект за мълчание.


 

Инспекторатът на МС иска наказания в Министерството на културата

автор:Дума

visibility 475

/ брой: 220

4 щама на грипа тази година

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 220

3 януари ще бъде учебен ден в София

автор:Дума

visibility 409

/ брой: 220

Експерти алармират за криза с тока през зимата

автор:Дума

visibility 410

/ брой: 220

Инфлацията рязко се ускорява през миналия месец

автор:Дума

visibility 380

/ брой: 220

Застраховката на такситата поскъпва заради честите инциденти

автор:Дума

visibility 403

/ брой: 220

Еврокомисията повиши очакванията си за българската икономика

автор:Дума

visibility 406

/ брой: 220

Стреляха по резиденция на Бенямин Нетаняху

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 220

Тръмп гласи високи мита за Евросъюза

автор:Дума

visibility 395

/ брой: 220

Гръцката полиция на крак заради демонстрации

автор:Дума

visibility 361

/ брой: 220

Ново ниво

автор:Ина Михайлова

visibility 1145

/ брой: 220

Това не са услуги

visibility 416

/ брой: 220

Иска ли Зеленски мир

автор:Юри Михалков

visibility 404

/ брой: 220

За лъжите и истините, свързани с „Гунди – легенда за любовта“

visibility 447

/ брой: 220

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ