09 Ноември 2024събота15:53 ч.

ВРЕМЕТО:

В събота вятърът ще се ориентира север-североизток и ще се усили. С него ще прониква по-студен въздух и максималните температури в по-голямата част от страната ще бъдат между 8° и 13°, в София - около 13°, на морския бряг – 10°- 11°, на места в Южна България - до 15°- 16°. Облачността ще се увеличава и в края на деня в североизточните райони ще завали дъжд. В събота вятърът ще се ориентира север-североизток и ще се усили. С него ще прониква по-студен въздух и максималните температури в по-голямата част от страната ще бъдат между 8° и 13°, в София - около 13°, на морския бряг – 10°- 11°, на места в Южна България - до 15°- 16°. Облачността ще се увеличава и в края на деня в североизточните райони ще завали дъжд.

Обявяват кандидат-купувачите на "Виваком"

/ брой: 131

автор:Дума

visibility 6906

Днес трябва да стане ясно кои компании са подали оферта да купят най-голямата медийно-телекомуникационна група в България, в която влизат операторът "Виваком" и "Нова тв", а отскоро - и "Булсатком", твърди "Капитал". От 2020 г. телекомът и телевизията са собственост на балканския холдинг United Group, в който мажоритарен акционер е базираният в Лондон фонд BC Partners. Значителен дял от около 40% в United държи и основателят му, сърбинът Драган Шолак. Сега финансовият инвеститор търси купувач на целия United или на части от него. Сделката е огромна - оценката на бизнеса е 8 млрд. евро, а българските компании носят около 1,6 млрд. лв. годишни приходи. За потенциална продажба пишат от месеци и световните медии като "Ройтерс" и "Блумбърг".
Сред заинтересованите са два арабски телекома - STС и e&, а за някои активи - фондове като Apollo, Providence, Warburg Pincus и конкурентът А1.
Извън бизнес съображенията, придобиването на подобни активи винаги се е смятало и за въпрос на национална сигурност - заради инфраструктурата, данните и медийното влияние. Смяната на собственост в трите големи телекома и двете частни телевизии досега винаги е минавала през неофициалното разрешение на управляващите към момента. Ако се стигне до окончателни оферти за българските дружества и договор с избран купувач или купувачи, сделките ще трябва да бъдат одобрени от КЗК или направо от генерална дирекция "Конкуренция" в Брюксел.
Ако сделката е за няколко дружества от ЕС, купувачът има бизнес в някои от тези държави, който надвишава определен финансов праг, тогава разрешението ще се даде директно от Европейската комисия (ЕК) и ще прескочи българския регулатор. Ако се стигне до по-малка регионална сделка, или само за "Виваком" или "Нова", тогава ще трябва да се произнесе КЗК.

Служители в АЯР на протест за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 1746

/ брой: 214

"Лукойл": Не продаваме рафинерията в Бургас

автор:Дума

visibility 1742

/ брой: 214

25 нови влака от "Шкода" пристигат до 2026 г.

автор:Дума

visibility 1100

/ брой: 214

Брюксел разследва "Виза" и "Мастъркард" за таксите

автор:Дума

visibility 1599

/ брой: 214

Управляващата коалиция в Германия се разпадна

автор:Дума

visibility 1744

/ брой: 214

Харис обеща помощ на Тръмп до инаугурацията

автор:Дума

visibility 1725

/ брой: 214

В САЩ разработват план за мир в Украйна

автор:Дума

visibility 1767

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 1752

/ брой: 214

Пътят на разбитите надежди

автор:Александър Симов

visibility 1489

/ брой: 214

Непредсказуемият Тръмп

visibility 1560

/ брой: 214

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 1589

/ брой: 214

Агнето сито и вълкът цял

автор:Гарабед Минасян

visibility 1442

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ