14 Юли 2025понеделник11:41 ч.

Атанас Атанасов: РСМ ще има своята европейска интеграция само ако спази Европейския консенсус от 2022 г.

автор:Дума

visibility 7288

„Докладът, който излезе от външна комисия на ЕП, е притеснителен. Поздравявам всички български евродепутати, които показаха, че могат да работят заедно, когато става въпрос за защита на националния ни интерес“. Това заяви пред журналисти в парламента народният представител от ПГ на „БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Атанас Атанасов. Той припомни, че миналия месец в националния ни парламент е имало също единодушие по темата и всички партии са препотвърдили, че спазваме европейския консенсус от 2022 г.

„Единственият вариант РСМ да има достъп до европейска интеграция е, тя да спазва същият този консенсус. Разчитаме всички български евродепутати да продължат да работят заедно  и да защитават българския интерес“, призова социалистът.

Депутатът, избран от София, изрази притеснение от случващото се в Столична община и заяви, че следи казуса. „Поздравявам районните кметове и общинските съветници, които са събрали смелост, преборили са се със страха и са изнесли тези данни, нека компетентните органи да си свършат работата, защото става въпрос за много сериозни съмнения за корупция“, подчерта той. По думите му вчера сме станали свидетели, че е бил арестуван и зам.-кмет на столична община. „Всички граждани на София забелязваме, че вече  2 години градът ни тъне в безвремие и разруха. Надяваме се причината за това да не е и корупция“, коментира той. 

Солени глоби за каране в аварийната лента

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

Солени глоби за шофьорите, ако карат в аварийната лента

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Oще 77,6 млн. лв. от Европа за социални електромобили

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 127

Няма интерес към безплатните антибиотици за деца

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 127

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 68

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 80

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 69

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 67

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 67

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 73

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ