05 Ноември 2024вторник17:33 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Няколко думи

Странни статистики

/ брой: 92

автор:Евгени Гаврилов

visibility 9187

Едно от най-странните и абсурдни неща в нашата държава е статистиката. Не правят изключение и нейните данни от края на миналата седмица. Според информация от Националния статистически институт през първото тримесечие би трябвало да сме забогатели, защото за това време човек от едно домакинство е похарчил средно 2524 лв., а е получил 2840 лв.
В същото време статистиката на БНБ показва, че българите продължават ударно да теглят бързи кредити, като все по-трудно ги връщат, а необслужваните бързи заеми минават 420 млн. лв.
Богат човек пари назаем не взема. Във всяка странност обаче има и логика. В случая тя лесно може да бъде обяснена и да бъде поставена диагнозата на болест, от която страдат повечето българите - бедност.
У нас тя е свързана и с друг феномен - хем да работиш, хем трудно да свързваш двата края. Размерите на бедността се запазват, независимо от ръста на икономиката и заплатите. Нещо повече - нараства относителният дял на хората с трудов договор, чиито домакинства преживяват с доходи под линията на бедността.
По данни на СБ, преди десет години този дял е обхващал 8% от всички заети, а най-често бедни са били ромите, жителите на селските райони, пенсионерите и многодетните семейства. Оттогава не се е променило нищо съществено - делът на работещите бедни дори е нараснал до 12%. Освен това разликата в доходите на най-бедните и най-богатите у нас е пет пъти, при разлика два пъти в другите страни от ЕС. И ножицата продължава да се разтваря. Това показва едно - болестта у нас става хронична.

МФ подготвя по-високи данъци и осигуровки

автор:Дума

visibility 473

/ брой: 211

МФ подготвя по-високи данъци и осигуровки

автор:Дума

visibility 446

/ брой: 211

Таксиметрови шофьори плашат с протести

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 211

Повече фалшиво сирене произведено у нас

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 211

Мая Санду преизбрана за президент на Молдова

автор:Дума

visibility 499

/ брой: 211

Русия обстреля райони с украински българи

автор:Дума

visibility 474

/ брой: 211

Наземна операция на Израел в Сирия

автор:Дума

visibility 504

/ брой: 211

Камала Харис води в анкета на гласували

автор:Дума

visibility 443

/ брой: 211

Трошенето продължава

автор:Евгени Гаврилов

visibility 523

/ брой: 211

Вотът с "трите К"

visibility 460

/ брой: 211

И пак вечният въпрос: Какво да се прави

автор:Анко Иванов

visibility 509

/ брой: 211

Една реплика на г-н Пламен Орешарски

автор:Георги Пирински

visibility 412

/ брой: 211

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ