29 Април 2026сряда19:53 ч.

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

/ брой: 78

автор:Дума

visibility 725

Министерството на финансите на САЩ въведе възможност за доброволни дарения за намаляване на държавния дълг чрез платформата Pay.gov. Промяната идва в момент, когато законодателна инициатива за създаване на стратегически биткойн резерв остава блокирана в Конгреса.
Програмата съществува от 1961 г. По данни на финансовото министерство средномесечните дарения възлизат на около 120 000 долара - незначителна сума на фона на общ държавен дълг от приблизително 39 трилиона долара. Само разходите за лихви са близо 88 млрд. долара месечно.
Сенаторът Ранд Пол предлага съкращаване на шест цента от всеки федерален долар разходи в рамките на пет години с цел балансиране на бюджета.

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 742

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 725

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 830

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 744

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 753

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 853

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ