Сръбският президент Александър Вучич заяви, че до няколко седмици ще подаде оставка и ще обяви президентски и парламентарни избори, информира БНТ.
Това се случи по време на голям митинг на "Сръбската прогресивна партия" в Белград. Пред хиляди поддръжници на правителството Вучич заяви, че отново ще спечели доверието на народа за следващите 4 години.
Той обяви също, че управляващите и техните коалиционни партньори ще се явят на изборите с листа, наречена „Единна Сърбия“.
Утре студенти се събират на контрапротест под наслов „Всичко се вижда на Видовден“.

