07 Ноември 2025петък12:11 ч.

Латвия пак подхваща Истанбулската конвенция

/ брой: 207

автор:Дума

visibility 2925

Президентът на Латвия Едгарс Ринкевичс върна за преразглеждане в парламента спорния закон за оттеглянето на страната от Истанбулската конвенция. "Ратификацията и оттеглянето от Конвенцията по време на един и същи мандат на парламента "изпраща противоречиво послание както към латвийското общество, така и към международните съюзници", подчертаха от канцеларията на държавния глава.
Миналата седмица латвийският парламент прие проектозакон за денонсиране на Конвенцията на Съвета на Европа за предотвратяване на насилието срещу жени и домашното насилие, известна още като Истанбулска конвенция. "Това е безпрецедентна и много тревожна стъпка назад за правата на жените и правата на човека в Европа", заяви председателят на ПАСЕ Теодорос Русопулос.
Ако парламентът повторно гласува оттеглянето на законопроекта, Латвия ще стане първата държава членка на ЕС, която се оттегля от Истанбулската конвенция.

ЕС се милитаризира от граждански фондове

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 209

Лекарите в Гърция излязоха на протест

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 209

НАТО гласяло диверсия с ядрени реактори

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 209

Накратко

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 209

Просто един ден в България

автор:Дума

visibility 103

/ брой: 209

Извън контрол

автор:Иван Таков

visibility 99

/ брой: 209

Дееволюцията на ЕС

автор:Юри Михалков

visibility 93

/ брой: 209

Цензурата вече не се нуждае от забрана

visibility 100

/ брой: 209

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ