17 Ноември 2025понеделник17:18 ч.

Илиян Йончев, БСП-ОЛ: Дерогацията показва, че действията на правителството са правилни

Няма как да не ни радва, когато се увеличават доходите, каза народният представител за държавния бюджет

автор:Дума

visibility 16773

„Дерогацията  за българската рафинерия показва, че действията на правителството са правилни.“ Това заяви народният представител от БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Илиян Йончев в предаването „Лице в лице“ по bTV. 

По неговите думи кандидатурата на Румен Спецов за особен управител на „Лукойл“ има одобрението на партньорите на страната и той е подходящ за поста. „Като ръководител на приходната агенция, той е напълно наясно с производствения процес и формирането на цените на рафинерията. Освен това, г-н Спецов е работил с няколко редовно и служебни правителства, при които е доказал своите качества“, посочи Йончев. 

Народният представител от левицата наблегна, че идеята на бързите действия на правителството е да може рафинерията да работи и да няма увеличение в цената на горивата. Той подчерта, че особеният управител ще се отчита пред изпълнителната и законодателната власт и няма да има възможност безконтролно да се разпорежда с имуществото на предприятието.

„Няма как да не ни радва, че се увеличават минималната работна заплата, майчинските и пенсиите. Вдигат се и заплатите на медицинските специалисти“, каза Илиян Йончев за бюджета. Според него трябва да се намери трайно решение за намаляване на дофинансирането на осигурителната система от държавния бюджет.

„С увеличаването на данък „дивидент“ ще се прекрати практиката на плащане на заплати в плик. 20 хиляди управители на фирми плащат 5% данък върху доходите си, вместо 10%, с което пресичаме и тази несправедливост. Сега, вместо да си купуват яхти и луксозни стоки, те ще реинвестират повече средства във фирмите си, което ще доведе до икономически ръст. Освен това, за изминалата година само 2 банки са отчели над 700 млн. лв. данък „дивидент“, а сега повече от тези средства ще останат в страната, преди да излязат към техните чуждестранни собственици“, каза още по темата Йончев.

КЗП проверява паркирането в София

автор:Дума

visibility 866

/ брой: 215

478 души са загинали при катастрофи през 2024 година

автор:Дума

visibility 1100

/ брой: 215

Борислав Гуцанов настоя за предвидимост за кадрите за бизнеса

автор:Дума

visibility 887

/ брой: 215

Повишаването на доходите на най-бедните е изключително важно

автор:Дума

visibility 953

/ брой: 215

До 20 хил. лева за саниране на еднофамилни къщи

автор:Дума

visibility 1042

/ брой: 215

Сменят формулата на законната лихва за просрочени дългове

автор:Дума

visibility 835

/ брой: 215

Цените на жилищата ще забавят ръста след 2026 г.

автор:Дума

visibility 1007

/ брой: 215

РСМ разследва ненужни сърдечни операции

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 215

Протести на лекари и учители в Испания

автор:Дума

visibility 870

/ брой: 215

Агенция вдигна жълт картон на канцлера Мерц

автор:Дума

visibility 986

/ брой: 215

Накратко

автор:Дума

visibility 861

/ брой: 215

Извратено

автор:Дума

visibility 779

/ брой: 215

Европа застрашава газовата си сигурност

visibility 860

/ брой: 215

Горим "еретика", за да се почувстваме чисти

visibility 903

/ брой: 215

Какво ще се случва с пазарите след влизането ни в еврозоната?

visibility 1023

/ брой: 215

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ