10 Ноември 2025понеделник16:05 ч.

Социалистите в Пловдив:

Местната власт взема решения в ущърб на обществения интерес

/ брой: 210

автор:Дума

visibility 982

Местната власт в Пловдив взема решения в ущърб на обществения интерес, категорични са общинските съветници от „БСП за България“. Те остро възразяват срещу решения, които нарушават нормативната уредба. Социалистите са категорично против предложението на мнозинството за намаляването на отстоянията при проектирането на нова сграда за ОУ „Княз Александър I“ в двора на Хуманитарната гимназия, защото това противоречи на изискванията за изграждане на учебни заведения и на статута на сградата на гимназията като паметник на културата. "С намалените разстояния се нарушават нормите за безопасност и функционалност, а Общинският съвет се превръща в съучастник в незаконна процедура по възлагане на обществена поръчка. Допуска се претоварване на терена и смесване на ученици от две училища, което създава риск за децата и нарушава изискванията на Министерството на културата", подчертават общинските съветници.
„БСП за България“ ще продължи да отстоява прозрачност, законност и баланс между обществения и частния интерес в управлението на града. Настояваме за по-голяма прозрачност за дейността на зала "Колодрума". Очакваме общината да предприеме стъпки за популяризиране и развитие на колоездачния спорт в града. Пловдив има уникалната възможност да се превърне в колоездачната столица на България. В града има производствени мощности за велосипеди, единствения колодрум в България и относително развита мрежа от велоалеи. Бихме работили заедно с Общината за сформиране на училищни колоездачни клубове, състезания, а защо не и колоездачна купа "Пловдив", подчертават социалистите.

БЕХ може да придобие "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 673

/ брой: 210

Фармацевтите плашат с протест заради нови правила

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 210

Президентът дава стипендии на 23 ученици и студенти

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 210

Местната власт взема решения в ущърб на обществения интерес

автор:Дума

visibility 875

/ брой: 210

Милионерите у нас са се увеличили с 402 за година

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 210

Шефът на МВФ подкрепи бюджет 2026

автор:Дума

visibility 815

/ брой: 210

Обявиха таксите при личен фалит

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 210

Започна ремонтът на култовия хотел "България"

автор:Дума

visibility 505

/ брой: 210

Хиляди португалци излязоха на протест

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 210

Белгия поема към всеобща военна служба

автор:Дума

visibility 744

/ брой: 210

Франция осъди ударите на САЩ на Карибите

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 210

Влюбен в България

visibility 627

/ брой: 210

Да ни видят майкини по телевизията...

visibility 622

/ брой: 210

Истинските причини

visibility 627

/ брой: 210

Философия на българското политическо лицемерие

visibility 425

/ брой: 210

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ