10 Ноември 2025понеделник14:45 ч.

Президентът дава стипендии на 23 ученици и студенти

/ брой: 210

автор:Дума

visibility 619

Петнадесет студенти в първи курс и 8 отлични ученици в 12 клас ще получат еднократна финансова помощ за образование в рамките на инициативата "Подкрепи една мечта". Тази есен стипендията за студентите е в размер на 5000 лева, а за учениците – 2517 лева.
По-голямата част от студентите са избрали да учат в специалности, които ще ги подготвят за професионална реализация в социалната сфера. Сред предпочитаните от тях специалности са социална педагогика и социални дейности. Първокурсниците от президентската инициатива тази година ще учат и право, икономическа социология и психология, хотелиерство и ресторантьорство, филология и философия.
Инициативата "Подкрепи една мечта“ е насочена към младежите, настанени в социални услуги за резидентна грижа или приемни семейства. Средствата за еднократната финансова помощ за студенти и ученици се набират по време на дарителска кампания, която президентската администрация организира ежегодно.

БЕХ може да придобие "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 494

/ брой: 210

Фармацевтите плашат с протест заради нови правила

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 210

Президентът дава стипендии на 23 ученици и студенти

автор:Дума

visibility 452

/ брой: 210

Местната власт взема решения в ущърб на обществения интерес

автор:Дума

visibility 684

/ брой: 210

Милионерите у нас са се увеличили с 402 за година

автор:Дума

visibility 330

/ брой: 210

Шефът на МВФ подкрепи бюджет 2026

автор:Дума

visibility 561

/ брой: 210

Обявиха таксите при личен фалит

автор:Дума

visibility 487

/ брой: 210

Започна ремонтът на култовия хотел "България"

автор:Дума

visibility 414

/ брой: 210

Хиляди португалци излязоха на протест

автор:Дума

visibility 410

/ брой: 210

Белгия поема към всеобща военна служба

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 210

Франция осъди ударите на САЩ на Карибите

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 210

Влюбен в България

visibility 447

/ брой: 210

Да ни видят майкини по телевизията...

visibility 476

/ брой: 210

Истинските причини

visibility 435

/ брой: 210

Философия на българското политическо лицемерие

visibility 344

/ брой: 210

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ