17 Ноември 2025понеделник14:30 ч.

Ю Несбьо пристига за първи път у нас

Известният норвежки автор ще представи новия си роман "Кръвни връзки" в "Event Space 2020"

/ брой: 214

автор:Дума

visibility 11279

Ю Несбьо е един от най-известните криминални автори в света. Книгите му са преведени на повече от 50 езика и вече са надхвърлили 60 милиона продадени екземпляра. Неговият емблематичен инспектор Хари Хуле е обичан по цял свят, а от пролетта на 2026-а ще оживее и на малкия екран в сериал, продукция на NETFLIX. 
По покана на издателство "Емас" българските читатели ще имат възможност да се срещнат с Краля на скандинавското криминале. Норвежката звезда ще посети София, за да представи новия си роман "Кръвни връзки", и най-вече да се срещне за първи път с българската си публика, научи ДУМА от Йоана Ванчева. "Кръвни връзки" излиза като част от емблематичната скандинавска селекция на издателство "Емас", наред с майстори като Сьорен Свайструп, Юси Адлер-Улсен и Ирса Сигурдардотир. Първата среща на родната аудитория с творчеството на норвежкия писател се състоя през 2008 г. с романа "Червеношийката". Оттогава поредицата му за инспектор Хари Хуле и другите му самостоятелни книги го направиха любимец и на българските читатели.
Срещата с Ю Несбьо ще се състои на 15 ноември от 18,30 ч. в "Event Space 2020" и местата вече са запълнени. Писателят и кинокритик Благой Д. Иванов, с помощта на преводачката Ева Кънева, ще влезе в дискусия с Ю Несбьо за новия му роман "Кръвни връзки", за скандинавската криминална литература... И след края на разговора им ще има отделено време за въпроси и автографи.
От издателството са се погрижили срещата с Ю Несбьо да бъде достъпна и виртуално. В книжен център "Гринуич" събитието ще се излъчва на живо на голям екран. Входът е свободен, а в книжарницата ще могат да се закупят екземпляри от "Кръвни връзки", подписани от автора. Книжарници "Сиела" също ще излъчват събитието на живо, само че във фейсбук страницата си.
По повод гостуването на Краля на скандинавския ноар в селекцията на "Киномания" е включен филмът "Ловци на глави", екранизация на едноименния роман, награден с престижната "БАФТА". Основната прожекция ще се състои в кино "Люмиер" на 15 ноември от 16 ч., а след края на филма Ю Несбьо ще се качи на сцената, за да поздрави феновете си. 

КЗП проверява паркирането в София

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

478 души са загинали при катастрофи през 2024 година

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 215

Борислав Гуцанов настоя за предвидимост за кадрите за бизнеса

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

Повишаването на доходите на най-бедните е изключително важно

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

До 20 хил. лева за саниране на еднофамилни къщи

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

Сменят формулата на законната лихва за просрочени дългове

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

Цените на жилищата ще забавят ръста след 2026 г.

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

РСМ разследва ненужни сърдечни операции

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

Протести на лекари и учители в Испания

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

Агенция вдигна жълт картон на канцлера Мерц

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

Извратено

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 215

Европа застрашава газовата си сигурност

visibility 0

/ брой: 215

Горим "еретика", за да се почувстваме чисти

visibility 0

/ брой: 215

Какво ще се случва с пазарите след влизането ни в еврозоната?

visibility 1

/ брой: 215

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ