06 Ноември 2025четвъртък11:52 ч.

Атанас Зафиров:

В лицето на България Куба винаги ще има приятел и съюзник

/ брой: 193

автор:Барбара Пейчинова

visibility 22508

"В лицето на България Куба винаги ще има приятел и съюзник. Пожелавам още много години на топли, ползотворни и вдъхновяващи отношения между нашите страни. Нека бъде благоденствие и просперитет за българския и кубинския народ." Тези и още пожелания отправи вицепремиерът и председател на "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" Атанас Зафиров по време на гала вечер по случай 65-годишнината от установяване на дипломатически отношения между България и Куба.

"В продължение на повече от 6 десетилетия България и Куба развиват отношения, основани за уважение, подкрепа и приятелство. Ще повторя думите на Н. Пр. г-жа Мариета Гарсия Хордан, посланик на Куба в България: Близостта не се измерва в километри, а в общи мечти", каза още Зафиров.
Освен символичното отбелязване на дипломатическите отношения между двете държави, празникът беше и по повод Деня на кубинската култура - 157 години, откакто за първи път на 20 октомври 1868 г. прозвучава националният химн "Баяамеса", в разгара на борбата за независимост на страната. Сред гостите, уважили събитието, бяха председателката на Народното събрание Наталия Киселова, секретарят по външната политика на президента Руси Иванов, Вежди Рашидов, съветник на премиера културните въпроси и други. 

Бизнесът бойкотира обсъждането на бюджетите

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 208

EК спира 215 млн. евро за България по ПВУ

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 208

Цените у нас са скочили средно с 64% от 2013 г. насам

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 208

Особеният управител ще продава активи на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 208

Социалист стана кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 208

Социалист стана кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 208

Бивш еврокомисар от Белгия прал пари

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 208

Мюсюлмани планирали халифат в Германия

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 208

Дежа вю

автор:Аида Паникян

visibility 0

/ брой: 208

Кой е виновен сега?

автор:Таня Глухчева

visibility 0

/ брой: 208

Майстор на словото и единица мярка за почтеност

автор:Иван Гранитски

visibility 2

/ брой: 208

Безсмъртието на антифашистките песни

автор:Евгений Белий

visibility 0

/ брой: 208

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ