18 Ноември 2025вторник17:29 ч.

Спортът обединява

/ брой: 70

автор:Владимир Николов

visibility 13248

Доста наситена откъм спортни успехи се оказа последната седмица. Все новини, които зареждат обикновения българин с оптимизъм, с гордост, с приповдигнато настроение. Става въпрос за успехите ни в бадминтона на сестри Стоеви, в гимнастиката на Валентина Георгиева, във Формула 3 на Никола Цолов, в борбата на Кирил Милов, Магомед Рамазанов, Семен Новиков, Абу-Муслим Амаев и Биляна Дудова (62), а от вчера и на щангиста Ангел Русев. Последният дори влезе в историята на този толкова труден спорт. В момента той е единственият действащ тежкоатлет с пет поредни европейски титли. Друг такъв като него няма. Да, той е българин, от Русе.
Какво повече може да се иска от тези брилянтни български спортисти? Разбира се, да продължават в същия боен дух. Не само те, а всички останали. Защото българският спорт е едно от малкото неща, които карат всички българи да се радват истински, обединяват всички, които те карат да забравиш поне за момент откъде да намериш да си платиш тока и парното, защото следващата сметка чука на вратата...
Още по-фрапантни са тези успехи, които идват на фона на борба за власт и его в редица федерации, а дори и в Българския олимпийски комитет. От зимата се "насладихме" на де що искаш схватки за власт. Вижда се единствено обаче борба не за ръководене, а за показване на мускули.
Така успехите идват на фона на безкрайни скандали, които единствено пречат на спортистите, друго не правят. Защото каква амбиция да има даден спортист, след като знае, че няма да си вземе заплатата? Или пък да не е сигурен дали федерацията му ще му осигури подготовката и престоя на дадено състезание. Или пък както е при борците, треньорите работят и знаят, че след Европейското първенство ги гонят, защото те не са хората на новото ръководство. По какъв начин тези специалисти намират сили да въздействат положително на състезателите, само те знаят.
Тук трябва да се отбележи и непрестанната подкрепа на Министерството на младежта и спорта. Без неговата помощ нямаше да е толкова положително състоянието на българския спорт, каквото е в момента.
Така резултатите са налице. Медалите са на гърдите, спортистите радват клетия български народ. Нека продължаваме в същия дух.

Кюстендил и още 3 области на дъното по заплати

автор:Дума

visibility 2325

/ брой: 216

Предлагат промени в здравните дейности

автор:Дума

visibility 1907

/ брой: 216

Разликите в заплатите между областите у нас се увеличават

автор:Дума

visibility 2355

/ брой: 216

Ядем по-малко хляб, сирене и зеленчуци

автор:Дума

visibility 2040

/ брой: 216

ЕК прогнозира по-бавен растеж на българската икономика

автор:Дума

visibility 2178

/ брой: 216

Румен Спецов официално поема дружествата на "Лукойл"

автор:Дума

visibility 2114

/ брой: 216

Обменяме левове в евро в пощата срещу лична карта

автор:Дума

visibility 2218

/ брой: 216

Оспорван балотаж за президент на Чили

автор:Дума

visibility 1775

/ брой: 216

Тръмп не изключва разговор с Мадуро

автор:Дума

visibility 1975

/ брой: 216

Пекин и Вашингтон със сделка до дни

автор:Дума

visibility 2009

/ брой: 216

Осъдиха на смърт Шейх Хасина

автор:Дума

visibility 2032

/ брой: 216

Телевизионната врачка

автор:Александър Симов

visibility 1878

/ брой: 216

За по-високи доходи

visibility 1856

/ брой: 216

Ако Румен Спецов не става за особен управител, тогава кой?

visibility 2319

/ брой: 216

Кога банката няма да ви върне парите от източена сметка

автор:Дума

visibility 2027

/ брой: 216

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ