23 Юни 2026вторник23:15 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимка БТА

Габриела Петрова пропуска Балканиадата, но ще скача на турнир в Германия

автор:Дума

visibility 688

Европейската вицешампионка на троен скок в зала от Прага 2015 Габриела Петрова ще участва в лекоатлетическия турнир „Таге дер Юберфлийгер“ в германския град Есен в неделя, съобщиха от БФЛА.
Надпреварата ще се проведе на площад „Кенедиплац“, а програмата включва състезания по троен скок за мъже и за жени, овчарски скок за мъже и скок на височина за жени.
Петрова ще направи втория си старт за сезона на открито в тройния скок. Тя започна лятото силно, след като зае второ място на турнира „Филотей“ в Атина с 14,29 м, с което покри норматива за участие на Европейското първенство в Бирмингам през август.
С резултата си от гръцката столица състезателката на Локомотив-Пловдив се нарежда сред най-добрите в дисциплината през сезона. Петрова е трета в европейската ранглиста за годината в дисциплината, като пред нея са само Нея Филипич (Словения) с 14,50 м и сръбкинята Ивана Шпанович с 14,41 м.
Заради турнира в Есен Габриела Петрова ще пропусне Балканиадата по лека атлетика във Волос през уикенда. България ще бъде представена в гръцкия град от 36 атлети. 

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ