Ботев Пловдив подписа професионален договор с юношата Радослав Караманов. Офанзивният футболист парафира контракт с родния си клуб, похвалиха се "жълто-черните".
Караманов е роден на 13 март 2008 г. в Пловдив. Играе на позициите ляво и дясно крило и е юношески национал на България. Фланговият футболист е продукт на "жълто-черната“ школа. През сезон 2024/2025 беше част от ЦСКА 1948. Новото попълнение бе представено от директора на ДЮШ Иван Цветанов
"Горд съм, че подписвам договор с клуба, в който израснах. Благодаря за доверието! Ще продължа да работя упорито и да давам всичко от себе си за отбора и нашите фенове. Само Ботев!", заяви Караманов след подписването на договора.
Ръководството на Ботев Пловдив предприе важна стъпка в развитието на клуба. От следващия сезон "жълто-черните“ отново ще имат дублиращ отбор, съобщиха от офиса на бул. "Източен" №10. Наличието на дублиращ отбор е от съществено значение за развитието на младите таланти от детско-юношеската школа.
Именно в двубои срещу мъжки отбори младите "канарчета“ могат да натрупат необходимия опит за по-лесната си адаптация към представителния тим на клуба, уточниха от ПФК Ботев.
През сезон 2024/2025 Ботев загуби своите дублиращи отбори във Втора и Трета лига заради изпадане по спортен път и редица лоши резултати, което остави сериозна празнота в структурата на клуба и забави с една година развитието на част от талантите в школата.
От сезон 2026/2027 Ботев Пловдив отново ще има дублиращ отбор в Югоизточната Трета лига. Старши треньор на тима ще бъде Милен Кунчев, а негов помощник - Александър Грънчарски. Присъствието на "жълто-черните“ със сигурност ще направи първенството още по-интересно.
Мачовете на "канарчетата“ ще се играят на централния терен на базата в "Коматево".
Ръководството на клуба взе решение двубоите да бъдат със свободен вход, за да могат "жълто-черните“ привърженици да следят отблизо развитието на талантите от школата.

