19 Юни 2025четвъртък15:08 ч.

Социалисти призоваха гражданите да сигнализират за спекула с цени

Информационна кампания и ефективни инструменти срещу злоупотребите ще премахнат притесненията за еврозоната, заявиха Иван Кръстев и Цветелина Пенкова в Русе

/ брой: 109

автор:Дума

visibility 401

Ключов ангажимент на държавата е всякакви опити за спекула да бъдат пресечени и санкционирани с цялата строгост на закона и призовават гражданите да сигнализират за нарушения. Това заяви зам.-министърът на труда и социалната политика Иван Кръстев пред журналисти в Русе. Той,    евродепутатът Цветелина Пенкова и депутатът от ПГ "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" Биляна Иванова се срещнаха с членове и симпатизанти на БСП от областта.
Добра информационна кампания и ефективни инструменти срещу злоупотребите на търговците ще премахнат притесненията за еврозоната, смятат социалистите. Кръстев съобщи, че структурите на НАП, на КЗП и КЗК провеждат редовни оперативни срещи, на които се разпределят отговорностите по отношение следене на потребителските цени и на нелоялни търговски практики. Той изрази съжаление, че се разпространяват твърдения, които нямат нищо общо с обективната истина. По думите на Кръстев все пак голяма част от хората се притесняват от цената на живота - ще има ли промяна, и то в негативен план за тях, как това ще се отрази върху доходите и потребителските цени. 
"БСП първа вече разпрати до своите структури много подробен информационен бюлетин, в който се отговаря на голяма част от проблемите и се обясняват подробно процесите, които предстоят. Трябва да черпим от примера и опита на другите държави, защото това, което се случва, не е прецедент. Винаги към тези процеси се е подхождало с недоверие и това е нормално във всяка една от държавите в рамките на еврозоната", обясни Пенкова. 
Според нея всеки гражданин е коректив в този процес. "Сигналите и обществената активност са ключови, за да могат и регулаторните органи да си свършат работата. Призовавам всички граждани, когато стават свидетели на изкуствено завишаване на цените, да се обръщат и да подават съответните сигнали, а ние ще се опитаме да сме достатъчно активни и адекватни в бързата реакция. Данните сочат, че покупателната способност във всички държави, присъединили се към еврозоната, се повишава", категорична е Пенкова.

Половината българи взимат под 1000 евро на месец

автор:Дума

visibility 333

/ брой: 110

Ще контролират цените на куриерските услуги в евро

автор:Дума

visibility 329

/ брой: 110

Новите дългове на държавата надхвърлят 10 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 337

/ брой: 110

Променят срока за проверка на електромерите

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 110

Хърватия инвестира в демографията

автор:Дума

visibility 329

/ брой: 110

Кристиан Вигенин: Мицкоски налага вето върху РСМ

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 110

ЕК с мерки срещу България

автор:Дума

visibility 326

/ брой: 110

Накратко

автор:Дума

visibility 285

/ брой: 110

Контрасти

автор:Александър Симов

visibility 314

/ брой: 110

БСП не е загубила шанс да е гласът на недоволна София

visibility 387

/ брой: 110

Злодейска толерантност

автор:Юри Михалков

visibility 310

/ брой: 110

Феноменът работещ пенсионер

автор:Аида Паникян

visibility 352

/ брой: 110

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ