10 Юли 2025четвъртък23:49 ч.

Няколко думи

Единение

/ брой: 125

автор:Александър Симов

visibility 1622

Много еуфорични и патетични реакции у нас предизвика гласуването в Европейския парламент вчера, с което от доклада за напредъка на Северна Македония окончателно отпаднаха формулировките за "македонски език и идентичност". И като никога този път има основание за тези емоции, защото България показа, че може да отстоява своя национален интерес. Формулата е простичка: първо, трябва да знаеш какво искаш, и второ, да има национално обединение, ама истинско, вдъхновено и впечатляващо. Темата "Македония" успя да създаде невиждана политическа коалиция между всички партии и евродепутати. Един-единствен миг в историята на прехода, но пък важен и незаобиколим.
Добре е да се припомни, че БСП винаги е имала последователна позиция по тази тема, отстоявана във всякакви условия. През 2022 г., когато френското предложение бе сложено на масата и ръцете на властта бяха извити да бъде прието, социалистите гласуваха с "въздържал се" в парламента. Не защото оспорваха предложението, а защото бяха наясно, че гаранциите от страна на Македония са нулеви. И виждаме, че БСП беше права, да не говорим, че Северна Македония положи неистови усилия с дипломатически средства, а вероятно и финанси да превърне доклада в ЕП в свой триумф. Ето защо е важно да има единение по някои въпроси. Тогава, дори и закъснели, реакциите имат значение. Както и радостта от защитата на нашия интерес. 

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ