16 Юли 2025сряда01:09 ч.

Владимир Путин:

Геополитиката е в основата на враждата

Западни генерали вещаят военна ескалация и сблъсък с Русия

/ брой: 127

автор:Дума

visibility 4523

Геополитическият аспект е в основата на противоречията между Русия и Запада, макар преди да изглеждаше, че нормалните отношения са възпрепятствани от комунистическата идеология на СССР. Това изтъкна Владимир Путин пред журналиста от ВГТРК Павел Зарубин.
"Много хора вярват и аз, колкото и да е странно, вярвах, че основните противоречия са от идеологически характер“, отбеляза Путин. Въпреки това, дори след разпадането на СССР, "се запази едно лекомислено отношение към държавните стратегически интереси на Русия. Това беше свързано с ясното желание за постигане на някакви геополитически предимства. Освен това, когато станах президент, също не разбрах веднага всичко“, призна той. "Стана очевидно, че... все пак геополитическите интереси, а не идеологията, стоят в основата на всички тези противоречия", обобщи той.
Според него след всички недружелюбни действия на Запада спрямо Русия, още с разпадането на СССР става ясно: „Докато не се обявим за независима, суверенна сила, способна да защити бъдещето си, те няма да се съобразяват с нас“.
"Имаме нужда от оръжейни системи, които могат да проникнат дълбоко в Русия и да атакуват складове, командни центрове, летища и самолети. Германия е готова да предостави такива оръжейни системи“, обяви в интервю за ZDF шефът на спецщаба за Украйна в Бундестага ген.-майор Кристиан Фройдинг.
"Германското правителство се насочва към пряка конфронтация с Русия. Военният ентусиазъм на генерал Фройдинг е тревожен“, написа в мрежата Екс Сара Вагенкнехт, експерт от партията "За разум и справедливост“.
„Ако Русия спре военните действия в Украйна, те ще имат възможността в рамките на месеци да започнат ограничена атака срещу членка на НАТО... и това ще се случи до 2030 г.", каза британският генерал Патрик Сандърс пред "Телеграф". Той призова за изграждане на бомбоубежища за цивилни и подземни командни центрове за военните. Сандърс посочи за пример „Финландия, която има убежища за 4,5 милиона души".
Русия е основната заплаха за Франция, защото "е реална военна сила както в конвенционалните, така и в ядрените оръжия“, това заяви наскоро шефът на френския Генщаб генерал Тиери Буркар.

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 899

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 1120

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 1062

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 1000

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 1016

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 856

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 985

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 978

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 958

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 1113

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ