24 Юни 2025вторник18:27 ч.

Накратко

/ брой: 102

автор:Дума

visibility 20150

България няма информация за инцидента в Мюнхен

В МВнР няма официална информация за случая в Мюнхен, при който 30-годишна жена нападна минувачи, каза външният министър Георг Георгиев в ефира на БНТ в отговор на въпрос дали жената е българка, както съобщиха германски медии. Жената е ранила с нож няколко души в Мюнхен в района, където обичайно се провежда през есента „Октоберфест“. Полицаите са стреляли по нападателката и са я ранили. Тя е била откарана в болница, където починала. Предполага се, че е имала психически проблеми.

Словакия няма да подкрепи санкции срещу Русия

Словакия няма да подкрепя нови санкции на ЕС срещу Русия, ако те вредят на нейните национални интереси. Това заяви премиерът Роберт Фицо, след като парламентът в Братислава прие резолюция, с която призовава правителството да не подкрепя допълнителни ограничителни мерки.

Осуетена контрабанда на лекарства

Екипи на Дирекцията по сигурността на международното летище Истанбул са осуетили опит да бъдат изнесени нелегално от Турция големи количества лекарства, съобщи ТРТ Хабер. В рамките на операцията са били проверени 7 куфара, собственост на 5 души, пътуващи за чужбина от истанбулското летище. При обиска са били разкрити 134 броя кутии с лекарства, 167 разтвора, 36 опаковки с инжекционни лекарства, 900 опаковки капсули, 7200 стъклени ампули и много кутии с различни медикаменти. Задържани са петимата пътници, трима от тях били чужденци, но националността им не се съобщава. 

Пукнато стъкло върна излетял самолет

Пътнически самолет за Детройт трябваше да се върне на летище "Хийтроу" в Лондон поради спукано предно стъкло, съобщава BBC. Пилотът е съобщил за повредата малко след излитането. На борда е имало 188 пътници и 12-членен екипаж.

България осигурена с петрол и газ

автор:Дума

visibility 1258

/ брой: 113

Нотариуси разкриха 286 хил. длъжници на НАП

автор:Дума

visibility 1670

/ брой: 113

36% от българите планират почивка в чужбина

автор:Дума

visibility 1251

/ брой: 113

2025 ще бъде година на скъпите плодове

автор:Дума

visibility 1063

/ брой: 113

Иран предупреди приятелите на САЩ

автор:Дума

visibility 1715

/ брой: 113

НАТО договори 5% от БВП разходи за отбрана

автор:Дума

visibility 993

/ брой: 113

25 жертви на атентат в православен храм

автор:Дума

visibility 1327

/ брой: 113

Накратко

автор:Дума

visibility 1401

/ брой: 113

Подай ми Парите

автор:Александър Симов

visibility 1597

/ брой: 113

Мир без изключения

visibility 1655

/ брой: 113

Въглищата си отиват, но какво идва след тях?

visibility 1296

/ брой: 113

Иде ли краят на вечния длъжник

автор:Дума

visibility 1493

/ брой: 113

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ