16 Декември 2025вторник08:04 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Никола Цолов триумфира в Монако

Българинът ще кара болид от Формула 1 в София на 8 юни

/ брой: 93

автор:Дума

visibility 3305

Точно година, след като спечели първата си победа във Формула 3, Никола Цолов се върна на най-високото стъпало на почетната стълбичка в старта за Гран при на Монако, но този път в основното състезание, а не в спринта, който спечели преди 12 месеца.
Българският лъв свърши голяма част от своята работа в квалификацията, когато извоюва първия си полпозишън във Формула 3. След като стартира отлично, в първия завой той не остави шанс на тръгналия втори Роман Билински (Пол) дори да помисли за атака. Цолов наложи непосилно за съперниците си темпо и до средата на 18-ата от 27 обиколки се бе откъснал на 8,5 сек. пред Билински. Тогава на пистата се появи колата на сигурността заради катастрофата на Ноел Леон. Бързата работа на маршалите в Монако позволи рестартирането на надпреварата още в края на 19-ия тур. Цолов отново започна да се откъсва пред Билински, който се защитаваше от атаките на съотборника на Цолов в Кампос - Мари Боя. В 21-вата обиколка отново на пистата излезе колата за сигурност заради два отделни инцидента, свързани с Чарли Вурц, Бранд Бадоер и Никола Маринанджели. И при втория рестарт в края на 23-тата обиколка Цолов не допусна изненади и се откъсна от Билински, който отново бе принуден да се пази от атаките на Боя. Испанецът не успя да задмине поляка и завърши трети, а Цолов триумфира с аванс от 7,2 сек. пред Билински. Българинът взе и бонус точката за най-бързата обиколка в състезанието, която записа в предпоследния тур.
Лидерът Рафаел Камара не стигна до финала, след като се прибра в бокса при втория рестарт с липсващо задно дясно колело. Преди това бразилецът се бе изкачил до десетото място. Камара за първи път не взе точки в основно състезание от началото на сезона и авансът му на върха се стопи драстично. Той води със 77 т., пред Тим Трамниц (Гер) с 64 т., а Цолов излезе трети с 61 т.
Сезонът във Формула 3 продължава в неделя на друга от любимите писти на Цолов - „Каталуния“ в Барселона.
Никола ще дебютира зад волана на болид от Формула 1 в София на 8 юни.
В шоуто ще участват легендарният пилот от Формула 1 Дейвид Култард и германските дрифт пилоти Йоахим и Елиас Хинц. Шотландецът Култард е не само легенда от Формула 1, но и един от създателите на Red Bull Racing. Той има 13 победи и 62 подиума в кариерата си и ще управлява RB7 - колата, с която Себастиан Фетел спечели световната титла през 2011 г.
"Ред Бул шоурън" е на 8 юни на софийските булеварди "Васил Левски" и "Цар Освободител" (от Орлов мост до Паметника на Васил Левски).

Започват консултации при президента

автор:Дума

visibility 1078

/ брой: 235

Кметът на "Люлин" иска 25% по-ниска такса смет в района

автор:Дума

visibility 601

/ брой: 235

Общини отказват да вдигат данъци и такси

автор:Дума

visibility 851

/ брой: 235

Тол системата спира на Нова година заради еврото

автор:Дума

visibility 591

/ брой: 235

Пуснаха още 3 километра от магистрала "Хемус"

автор:Дума

visibility 874

/ брой: 235

Обмислят нови правила за производство на автомобили в ЕС

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 235

ЕК: Влизането на България в еврозоната е необратимо

автор:Дума

visibility 918

/ брой: 235

Протести обхванаха цяла Европа

автор:Дума

visibility 979

/ брой: 235

Политически трусове и скандали в Мадрид

автор:Дума

visibility 543

/ брой: 235

Бундесверът ще укрепва границата на Полша

автор:Дума

visibility 1033

/ брой: 235

Осъзнайте се! Можете ли?

автор:Таня Джаджева

visibility 850

/ брой: 235

Криза на съвестта

visibility 1006

/ брой: 235

"Гражданска Панорама"

автор:Ваня Григорова

visibility 1197

/ брой: 235

Имах силата да открия България заради мен и корените ми

visibility 651

/ брой: 235

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ