03 Юли 2025четвъртък09:38 ч.

Всичко е сбъркано

/ брой: 167

автор:Мажд Алгафари

visibility 2949

Мажд Алгафари


Какво значи да си на 15 години и да се качиш да управляваш 15-тонен автобус? Всеки човек на тази възраст много добре знае, че за да управлява каквото и да е моторно превозно средство, трябва да навърши 18 години и да има книжка. Дори 5-годишните знаят, че като пораснат и станат големи, тогава ще могат да карат, но не и преди това. 

Изначало той знае, че извършва нещо, което не е позволено или казано на по-възрастен език - незаконно. Нито възрастта, нито психичното му състояние или финансово такова не може да оправдае постъпката му. 

Това, че "спирачките не работели", можеше да се сигнализира на полицаите, които са се опитвали да го спрат. Това няма как да е вярно, защото на много места е намалявал скоростта, за да може да завие с автобуса. 

Родителите на 15 годишния убиец са в Турция, а той тук. Какво прави тоя келеш в центъра за бежанци в Харманли при възрастните? Това е пропуск на държавата, такива като него трябва да бъдат настанени в дом за лица без придружител от затворен тип. Как можеш да настаниш такова дете в отворен тип център, като по този начин го подлагаш на несигурност? Според мен, такива деца е редно да бъдат настанявани в центрове от затворен тип до събирането със семейството му, а не да се шляе между останалите. 

Сигурно някой от възрастните му е предложил някаква сума, която му се е видяла примамлива, и тоя убиец се е съгласил. Ако беше в център от затворен тип, това нямаше как да се случи с него. Може би щеше да се извърши от друг, но тогава той щеше да понесе отговорността за деянието си, както му се пада. А сега какво? Непълнолетен бил и ще понесе някаква си мижава отговорност. Мижава, след като затри два човешки живота и почерни живота на десетки други - близки на загиналите. 

Умисъл и мотиви има и те са финансови. 

Ами, ако при някоя по-остра маневра автобусът се беше обърнал и изтрепал туристите в него? 

Всичко е сбъркано. 

Лека ви пръст, Момчета. 

Отидохте си преждевременно заради една объркана и неадекватна държава. Заради такива, които не ги интересува животът на останалите, нито ги интересува дали спазват закона или не.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Токът и парното поскъпват по-малко от очакваното

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 119

Печалбата на банките стигна 1,6 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 450

/ брой: 119

Дефицитът в бюджета надхвърля 2,6 млрд. лева

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 119

ЕП с най-лоша оценка за Северна Македония

автор:Дума

visibility 552

/ брой: 119

Режат бонусите за опасен труд в Румъния

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 119

Русия превзе изцяло Луганска област

автор:Дума

visibility 480

/ брой: 119

Накратко

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 119

Безумия

автор:Александър Симов

visibility 488

/ брой: 119

Пагубен модел

visibility 502

/ брой: 119

Да възстановим честния вътрешнопартиен диалог

visibility 477

/ брой: 119

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ