28 Юни 2025събота09:51 ч.

МВР - гласовете ви чувам

/ брой: 47

автор:Георги Димитров

visibility 3168

Георги ДИМИТРОВ


И пак тръгна поредна акция на МВР срещу купуването на гласове по села, паланки, махали и други средища на търговията с електорална плът. Показното мероприятие на МВР срещу дилърите, които ги познава цяла България, до голяма степен прилича на акциите на КАТ срещу летните гуми през зимата, проверките за носенето на колани и други кампании, които гъделичкат хумора на българите. Или, най-вече наподобяват геройските "подвизи" на МВР и неговия шеф Иван Демерджиев в борбата срещу миграционния наплив и трафикантите на нелегални пътници, заради които има загинали полицаи и мигранти, преобърнати бусове на магистралата и разбира се, нито един осъден.  

Безсилието на държавата срещу дилърите на гласове пролича и на предишните, четвърти за последните две години избори. Търговията при министър Демерджиев си вървеше независимо от множеството сигнали за купуване на гласове и на принудителен вот, които например социалистите изпратиха. Глас в пустинята на МВР… И прехваленото машинно гласуване не намали далаверата. Вярно, че нямаше чували с бюлетини, но имаше мащабни флашки. Нали помните "дневникът е подправен. В резултат на което неизвестно голям брой гласове за БСП бяха откраднати. 

Всички знаят къде се намират въпросните изкупвателни пунктове на гласове - заложни къщи, фирми за бързи кредити, лихварски офиси, локални кръчми и други. Познават разбира се и основните около двеста местни дилъри, които се занимават с това. И които в доста висока степен са същите, които владеят и трафика на мигранти. И кои хора от същото "борбено" МВР, явно пробито на доста места, им помагат. И на децата е известно кои партии основно се занимават през всичките тези 15 години с пазаруването на гласове. И… нищо. Показателно е, че по време на каскадата от избори, само по времето, когато Бойко Рашков беше министър, дилърите на гласове бяха профилактирани от полицията и пазарът се сведе до минимум. А сегашната акция на служебния кабинет най-много да вдигне котировката на купения вот.  От 30 на 100 лева например. Помним, че БСП беше партията, която внесе проектозакон за по-сурови мерки срещу трафикантите на мигранти, скрит в чекмеджето на последния парламент. Явно трябва такъв закон и за купуване на гласове, защото подмяната на вот си е чиста проба политически преврат.

Наръчник за десни

автор:Александър Симов

visibility 1619

/ брой: 116

5%, а на каква цена?

visibility 2091

/ брой: 116

Измамиха надеждите

visibility 1516

/ брой: 116

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ