23 Май 2025петък01:03 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кирил Добрев: До 1 януари 2026 г. трябва да ограничим спекулата

Намерението на президента да сезира Конституционния съд няма да повлияе на конвергентния доклад, смята доц. Наталия Киселова

/ брой: 90

автор:Дума

visibility 287

Оттук до 1 януари 2026 г. трябва да предприемем такива законодателни промени, с които да ограничим спекулата и да направим така, че нищо в страната да не се промени. Това каза зам.-председателят на парламентарната група на „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА“ Кирил Добрев в коментар за очаквания конвергентен доклад за готовността за приемане на еврото у нас. "Нямам предварителна информация, но всички индикации, които идват от Европейската комисия, са, че конвергентният доклад ще бъде положителен за България. В мое лице имате един убеден европеец и знам, че пътят, по който сме тръгнали, е правилен. Надявам се на 1 януари България да приеме еврото без сътресения", коментира още той.
Коментарът идва по повод оценката, която ще бъде дадена в конвергентния доклад в началото на юни за готовността на страната ни за приемането на еврото.
Председателят на бюджетната комисия и депутат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС Делян Добрев също очаква положителен доклад.
Намерението на президента да сезира Конституционния съд няма да се отрази на конвергентния доклад. Това заяви пред журналисти председателят на Народното събрание Наталия Киселова. "След като бъде отправено искане към Конституционния съд, тогава може да се коментира какви са аргументите на президента. Но това няма да се отрази на очаквания доклад", коментира тя.
Президентът има правото да отправи предложение за референдум до Народното събрание, отбеляза Киселова, но уточни, че има разлика между "неоснователно" и "недопустимо". Според нея чисто процедурно в нейните действия няма никакъв проблем. На въпрос кога за последно е говорила с Румен Радев Киселова посочи, че това е станало на 9 май за Деня на Европа и Деня на победата, преди той да обяви намерението си да предложи референдум.
ДУМА припомня, че на 16 май, преди да замине на посещение в Япония, президентът съобщи, че ще сезира КС заради разпореждането на председателя на Народното събрание да не допусне искането му за референдум до пленарната зала.

Търси се вариант за прекратяване на договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 3090

/ брой: 91

Дават на концесия пристанището във Варна

автор:Дума

visibility 2636

/ брой: 91

"Подкрепа" се обяви против лесното наемане на чужденци

автор:Дума

visibility 2237

/ брой: 91

Работи се по нов ветеринарен закон

автор:Дума

visibility 1153

/ брой: 91

Атанас Зафиров покани кмета на Шанхай да посети България

автор:Дума

visibility 3324

/ брой: 91

Гърция разби схема за разреждане на бензин

автор:Дума

visibility 1997

/ брой: 91

В Румъния отново искат касиране на изборите

автор:Дума

visibility 1762

/ брой: 91

Бездънна яма

автор:Александър Симов

visibility 2528

/ брой: 91

За ходещия светец и градското дясно

visibility 778

/ брой: 91

Пет ползи за България от приемането на еврото

visibility 1319

/ брой: 91

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ