16 Юли 2025сряда01:43 ч.

Бездарен стрелец си

/ брой: 37

автор:Христо Георгиев

visibility 6884

Нашите крайни русофоби нямат мирясване, хеле пък като наближи 3 март! Тия дни комично известният с агресията си районен кмет Трайчо Трайков пак направи от истерията политика - понеже вече го няма Паметникът на Съветската армия, този път той отново иска емблематичната улица “Граф Игнатиев” в София да бъде преименувана. Понеже било възможно графът да е убиец на Левски! По-голяма дивотия едва ли може да се измисли, но момчетата за поръчки на вразите на Русия не се интересуват от истината! Те не се уморяват да сипят хули срещу всяко руско име в историята ни.
Тяхна работа, само че в случая е направо позорно да нападнеш “графа на българите”, както са го наричали. Само две негови заслуги за България ще спомена. Още като руски консул в Цариград ген. Игнатиев успява да убеди султана да подпише ферман за обособяването на независима Българска екзархия, с което се слага край на гръцкото господство над нашата църква.
Другата огромна заслуга на Николай Павлович е предварителният договор между Руската и Турската империя, подписан на 3 март в Сан Стефано, който възкресява самостоятелната българска държава на картата на Европа и освобождава незабавно хилядите български борци за свобода, затворени в Диарбекир и турските зандани. Графът лично чертае картата на държавата ни - с всички територии, на които живеят българи. Значи, Сан Стефано ни е идеал, а създателят на идеала ни - в калта! Това, че т.нар. Велики сили провалят намеренията му и променят границите на България, не е негова вина.
Иван Вазов нарича граф Игнатиев „велик българолюбец“. А княз Горчаков, който ръководи руската делегация след Сан Стефано на Берлинския конгрес през 1878 г. и с когото граф Игнатиев е в раздор, го обвинява, че работи за България, не за Русия. Но най-показателно е отношението на Стефан Стамболов, който го предлага за цар на България. Предлага го човекът, когото титулуват като най-големия русофоб. Това е било тогава и няма как днес да стане друго, колкото и да им се иска на някои.
Така че, Трайчо, не само ти, но и твоите другарчета, четете повечко и си оправете мерника, защото наистина, целейки се в граф Игнатиев, улучвате всъщност... Стамболов. Да не говорим за народа ни, и него го превърнахте в мишена.

Поглед инфо, със съкращения

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 899

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 1120

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 1062

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 1000

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 1016

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 856

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 985

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 978

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 958

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 1113

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ