14 Юли 2025понеделник13:55 ч.

Цената на газа почти без промяна през юли

/ брой: 116

автор:Дума

visibility 7703

Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) предлага цена на природния газ през юли в размер на 64,55 лева за мегаватчас без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС след анализ, изготвен въз основа на представените от "Булгаргаз" данни и документи, и след направени изчисления, съобщават от регулатора след проведено открито заседание вчера.
Утвърдената цена на природния газ за юни бе 64,32 лева за мегаватчас, което означава, че през юли се очаква поскъпване на газа с 23 стотинки.
В заявлението на "Булгаргаз" са посочени цените на отделните доставчици и количествата природен газ. От тях общественият доставчик е формирал общото прогнозно количество за вътрешния пазар от няколко източника.
В цената за юли е включено цялото договорено количество азерски природен газ, доставян по интерконектора "България-Гърция“. Държавният доставчик е осигурил втечнен природен газ по сключени договори с търговци след организиран търг при изисквания за минимална доставна цена и предложен начин на плащане. С осигурените количества се покриват ангажиментите на "Булгаргаз" за юли - към крайните снабдители и топлофикационните дружества, както и по двустранните договори с индустриални клиенти.    

Солени глоби за каране в аварийната лента

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

Солени глоби за шофьорите, ако карат в аварийната лента

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Oще 77,6 млн. лв. от Европа за социални електромобили

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 127

Няма интерес към безплатните антибиотици за деца

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 127

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 65

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 68

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 78

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 80

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 69

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 72

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 67

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 67

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 73

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ