10 Юли 2025четвъртък23:55 ч.

Победа

/ брой: 33

автор:Марин Милашки

visibility 13327

Радостта от спорта обединява хората. Това е една от най-важните му задачи пред обществото. Да си купиш билет за дадено състезание, да заведеш децата си да го гледат на живо, да се радват, да плачат. Така - както се ходи на театър. На спортните събития тази гледка се наблюдава от десетилетия в Западна Европа.
Но как е в България? Бой до посиняване! Последният буквален случай е от Пловдив. На "Лаута" организираха празник за футбола, като преди мача на "Локо" със "Септември" (0:1) беше открит сектор "Спортклуб" с капацитет от 4390 места, като 70% от тях са покрити от козирка. На "смърфовете" им оставя да им изградят само още една трибуна и ще имат модерен стадион. Не всяка година се случва подобно нещо в българския футбол.
Но впоследствие се оказа, че всичките тези усилия нямат никакво значение. В края на празника ултраси на домакините решиха да набият делегата на мача Кирил Лозанов, защото си изпълнява задълженията. Бившият тъчрефер си тръгна от Пловдив с няколко тупаника и с разбит нос. И всичкото това се случи на живо - телевизията го излъчи, защото и режисьорът не е предполагал какво ще се случи. Стана така, че няколко гамени, явно изнервени от негативния резултат, решиха да си избият комплексите на служителя на БФС. Човекът е бивш полицай, дълги години е бранел честта на родината. Сега се оказа изкупителна жертва на едни хорица, които ходят по стадионите, за да си избиват липсата на възпитание. Посещават подобни събития, за да са победители, за да са им по-вкусни напитките, които употребяват около мача.
Кога ще ги стигнем европейците? Никога! С подобни изяви и чувство за безнаказаност просто е невъзможно. Няма значение БФС за колко мача и пари наказва "Локо" Пд.
В България е нужен Закон за футболното хулиганство, който да се прилага, не само да го гласуват депутатите. Защото и няколко стадиона като "Уембли" да направят у нас, родителите никога няма да заведат децата си, за да не ги бият, за да не ги уцели някоя ракета, или парче цимент.

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 418

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 436

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 411

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 453

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ